Болгарія і Хорватія почали перехід на євро

11 июля 2020
6637 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19530.jpg

Болгарія і Хорватія готові приєднатися до системи Європейського механізму валютних курсів (ERM-2), що є першим етапом переходу на євро. Передбачається, що процес входження країн до єврозони займе близько двох років.
Відзначається, що офіційно заяву про перехід Болгарії та Хорватії на євро буде зроблено за підсумками валютних торгів 10 липня. Мета — попередити спекуляції на ринку.
Входження країн в ERM-2 має скласти не менше двох років. У зазначений період вартість національних валют може коливатися в межах 15% від встановленого курсу конвертації в євро.Для вступу в зону обігу євро Болгарія і Хорватія повинні виконати певні зобов'язання щодо дотримання "правильної економічної політики", спрямованої на економічну і фінансову стабільність. В рамках вступу двох країн в ERM-2 також встановив базовий обмінний курс болгарського лева до євро — 1,956 і хорватської куни — 7,535. Якщо грошові одиниці втримаються в певних рамках навколо цього курсу, дозволять країнам приєднатися до єврозони. Після такого рішення практичні процедури, необхідні для переходу на євро, зазвичай триватимуть ще близько року. Це повинно бути першим розширенням єврозони з 2015 року, коли в неї вступила Литва.

На цей час євро користуються 19 з 27 членів Європейського союзу; всі інші, крім Данії, яка зумовила для себе виняток, зобов'язані своїми договорами про вступ в ЄС рано чи пізно теж виконати необхідні умови і перейти на євро. Але деякі країни не бажають цього і свідомо зволікають, користуючись тим, що терміни в договорах обумовлено, а значить і покарання за зволікання не передбачено. На цей час в режимі ERM-2 вже знаходиться також згадана Данія — яка єдина в ЄС має право не переходити на євро (таке ж виключення свого часу зумовила собі Великобританія, але вона вже вийшла з ЄС). Крім того, за офіційними договорами з ЄС євро використовують чотири невеликих європейських держави, які не є членами Євросоюзу: Андорра, Ватикан, Монако і Сан-Марино. Також в односторонньому порядку євро використовують за межами ЄС, Косово і Чорногорія. У зв'язку з цим Болгарія і Хорватія зможуть отримати членство в ЄС не раніше 2023 року.

Раніше уряд України встановив собі дедлайн для вступу країни до лав членів Євросоюзу і НАТО. Чиновники вважають, що мета повинна бути досягнута протягом найближчих п'яти років.

Похожие статьи:

ОбществоУкраїнці є найменш щасливим народом у світі

Туризм и путешествияБолгарія залишається популярною для туристів

Новости Экономики21 березня – почому нині валюта та дорогметали

ОбществоДмитро Шепелєв відправився у Болгарію

Политические статьи«Один з перших закордонних візитів нового прем'єр-міністра Хорватії буде в Україну», ‒ Маркіян Лубківський.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети