Німеччина не буде звільняти "Північний потік-2" від обмежень газової директиви ЄС - ЗМІ

1 мая 2020
2792 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19410.jpg

"Північний потік — 2" не відповідає вимогам закону про енергетику для звільнення від регулювання, адже не був добудований до певного терміну, повідомляє видання Handelsblatt.Федеральне мережеве агентство Німеччини планує відмовити компанії — оператору російського газопроводу "Північний потік — 2" у звільненні від регулювання діяльності директивою ЄС. Тому він буде працювати за загальними правилами. Про це пише видання Handelsblatt.

За даними видання, 1 травня регулятор направив проект свого рішення сторонам для коментарів.Причиною називають те, що "Північний потік — 2" не відповідає вимогам закону про енергетику для звільнення від регулювання, адже не був добудований до певного терміну.

За інформацією видання, акціонерне товариство Nord Stream 2 AG направило заявку на початку 2020 року. У німецькому законодавстві є можливість звільнення від регулювання ЄС, але поширюється вона тільки на газопроводи, які були добудовані до травня 2019 року. Газопровід Nord Stream 2 добудований не був.

У заявці акціонерного товариства наводився той аргумент, що поняття "добудований" або "закінчено" не потрібно трактувати вузько, але регулятору цього здалося недостатньо.

Учасники процесу очікують, що Nord Stream 2 AG подасть апеляцію у Вищий регіональний суд Дюссельдорфа. Вищий регіональний суд Дюссельдорфа може передати це питання до Європейського суду, зазначили у виданні.

Як пише "Німецька хвиля", згідно з внутрішнім європейським нормам, не можна, щоб транспортуванням газу займалася та сама компанія, яка видобуває і продає його. Нова газова директива поширює ці правила на газопроводи, які йдуть до Європейського союзу з інших країн.

Таким чином, оператором "Північного потоку — 2" повинна бути незалежна від "Газпрому" компанія.

"Північний потік — 2" — газопровід, який повинен зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту — понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проекту — € 9,5 млрд, його спільно  фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie і австрійська OMV.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви і Естонії вважають "Північний потік — 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

У 2018 році Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія залишалася останньою країною, яка не дозволяла. Через це оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії. 30 жовтня 2019 року Датське енергетичне агентство дало дозвіл на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік — 2", що проходить по континентальному шельфу Данії.

У грудні 2019 року США ввели санкції проти компаній, пов'язаних з "Північним потоком — 2". Трубоукладач "Північного потоку — 2" швейцарська компанія Allseas після введення санкцій призупинила роботи. 

Оператор "Північного потоку — 2" 23 грудня заявляв, що прокладено вже більше 2300 км з майже 2460 км, газопровід добудований на 93%. Міністерство енергетики РФ очікує запуску газопроводу "Північний потік — 2" до кінця 2020 року. Наразі плавучий трубоукладач «Академік Черський», який, як передбачається, може завершити будівництво газопроводу «Північний потік-2», підійшов до району, в якому зупинилася прокладка труби, випливає з даних порталів Myshiptracking і Vesselfinder.

Похожие статьи:

Политические статьиМільярдер Сорос закликав ЄС організувати «план Маршалла» для України

Политические статьи​Європа йде в контррозвідку

Новости ЭкономикиДанія дає зелене світло для газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини

Новости БизнесаУ Німеччині закликають ЄС запобігти банкрутству України

Новости в мире«Беркут» навчився своєму ремеслу в Німеччині

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети