Служба інформаційної безпеки Чехії розкрила і зламала мережу російських спецслужб

21 октября 2019
3927 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18962.jpg

Як повідомляють ЗМІ Чехії, Служба інформаційної безпеки (BIS) і Національний центр проти організованої злочинності (NCOZ) оприлюднили і зруйнували мережу, створену в Чехії російською розвідувальною службою ФСБ в минулому році. Про це заявив директор BIS Міхал Куделка на конференції з безпеки в палаті депутатів у понеділок. Куделка визначив діяльність російських і китайських спецслужб як найбільш важливі довгострокові ризики для безпеки Чеської Республіки.

У короткостроковій перспективі найбільший ризик представляє ісламський тероризм, але зараз у BIS немає інформації про пряму загрозу терористичного акту. Російське посольство в Празі заперечувало, що воно має якийсь стосунок до «якоїсь агентської мережі».«Це не відповідає дійсності. Посольство не має ніякого відношення до агентської мережі », — цитує ТАСС реакцію російського дипломатичного представництва в Чеській Республіці.

За словами Куделки, мережа була побудована в Чеській Республіці Федеральною службою безпеки Росії (ФСБ). Мережа фінансувалася з Росії і російського посольства і повинна була атакувати цілі в Чеській Республіці і чеських зарубіжних партнерів через мережу серверів.
«Мережа була повністю зруйнована і зруйнована завдяки відмінній роботі NCOZ. Розслідування триває. Ми запобігли цю діяльність з території Чеської Республіки, яка була частиною іншої ланцюжка, яку росіяни використовували і готували до використання в інших європейських країнах », — сказав Куделка, начальник контррозвідки в палаті депутатів.

«Справа продовжує перебувати в кримінальному процесі, тому в даний момент ми не можемо коментувати деталі», — сказав директор NCOZ Іржі Мазанек. Він тільки підтвердив, що НКОЗ працює з контррозвідкою у цій справі.

Коуделка назвав російські і китайські спецслужби головною довгостроковою загрозою Чеській Республіці. Російські кореспонденти в Чеській Республіці отримують багато цінної інформації зі звичайних інтерв'ю з людьми, що мають відношення до дипломатії і політиці. За словами Коуделки, китайці чинять інакше, найчастіше запрошуючи вчених, політиків та інших людей в свою країну, де вони намагаються впливати на них і отримувати від них інформацію.

За словами Коуделки, ісламський тероризм має вирішальне значення для короткострокових загроз. Але зараз у BIS немає інформації про безпосередню загрозу. За його словами, Чеська Республіка є скоріше транзитом, ніж пунктом призначення для мігрантів, місцеве мусульманське співтовариство невелике і не радикалізоване. Ситуація з безпекою в Європі також покращилася, і терористичних актів стало менше. Причиною, за словами керівника BIS, є воєнна поразка терористичного угрупування Ісламська держава і ослаблення міграційного потоку в Європу. Але Куделка застерігав від загрози так званих самотніх вовків.

Глава BIS також вказав на загрозу правого екстремізму. За його словами, хоча останнім часом число активних екстремістів в Чехії знизилося, не виключено, що ситуація зміниться. Він вказав на теракти в цьому році з боку правих екстремістів в Німеччині та Нової Зеландії.

На конференції також було розглянуто проблему кібератак. Ондржей Ройчік, аналітик Національного агентства з кібербезпеки та інформаційної безпеки (NÚKIB), попередив, що Чеська Республіка є привабливою метою для держав, які здійснюють ці атаки через свого членства в ЄС і НАТО. Він також підтвердив, що Бюро вважає Росію і Китай основними кіберзагрозами.

За словами американського експерта з безпеки Джеймса Ван де Вельде, Росія і Китай використовують інформацію в якості зброї, а в кіберпросторі вони перевершують НАТО за чисельністю. Альянс вже давно зосереджений на стратегічному перевагу в звичайних конфліктах. Тому Москва і Пекін прагнуть до досягнення своїх цілей, взагалі не вступаючи в звичайну боротьбу і зосереджуючи свою стратегію на кіберпросторі.

Похожие статьи:

ОбществоОгляд новин від Vremya.eu за 15.07.2015

Новости ПолитикиПрага не хоче приймати Віктора Януковича

Новости ПолитикиЧехія піддписала ратифікаційний лист до Угоди про ратифікацію між Україною та ЄС

Новости ОбществаЧехія не підтримує поставку зброї

Новости в миреУ Чехії судитимуть найманців,які воювали на Донбасі на стороні терористів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети