Чи злетять в Україні ціни на електроенергію?

9 мая 2020
2431 просмотр Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19420.jpg

Експерти попереджають про те, що ціни на електроенергію в Україні можуть злетіти на третину, а спосіб розрахунку при цьому може змінитися і перейде на   середній тариф. За словами фахівців, таке різке подорожчання могло статися ще рік тому, проте тоді його заборонили спеціальним указом.У НКРЕКУ пропонують скасувати перехресне субсидування. Там напирають на те, що в Україні пільги населення нібито лягають  на плечі бізнесу, змушуючи підприємців переплачувати. 
Зараз українці платять за світло за диференційованим тарифом, тобто спожиті 100 кВт / год на місяць обходяться по 0,9 грн, а кожен наступний по 1,68 грн. У НКРЕКУ пропонують усереднити тариф на рівні 1,4 грн. Таким чином ймовірне подорожчання буде на 30%.

Разом з тим, в.о. глави Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславец в ході п'ятничного селекторної наради заявила, що ціна електричної енергії для населення буде залишатися незмінною.
"Тариф для населення у нас залишається в цьому році, як і в попередньому році, незмінним, і не потрібно турбувати населення. Є різні заяви, але ми повинні сказати, що населення отримує електричну енергію за незмінною ціною", — зазначила Буславец.

 Вона уточнила, що  в Україні прийшов найбільший енергокриз за всю історію, це пов'язано з рядом факторів, серед яких можна назвати спад виробництва, карантин, аномально теплу зиму, зростання заборгованості перед «Енергоатомом» до 5 млрд. гривень, а також найнижчий за всю історію показник гідроенергетики. Також на ситуацію вплинуло зростання імпорту електроенергії з Росії та Білорусі. 

 

Похожие статьи:

Новости УкраиныУкраїнцям можуть знизити тарифи на тепло

Новости Общества«Воля» підвищує тарифи

IT-ТехнологииЯк Укртелеком виманює в населення гроші і як з цим боротись?

Новости ЭкономикиЗ 1 червня 2014 року подорожчає електроенергія (нові тарифи)

Новости ОбществаГаз транспортуватимуть за новими тарифами

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети