Нацбанк почав масштабну перевірку: зарплати, готівкові кошти, рахунки пенсіонерів

11 февраля 2019
968 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18270.jpg

НБУ проведе масштабну перевірку банків для оцінки секторальної оцінки ризиків національної банківської системи України. Вона торкнеться широкого спектру питань, які стосуються більшості українців.

Про це пише видання UBR.ua, посилаючись на телеграму №25-0006 / 6451, яка опинилася в розпорядженні видання. 
Оцінка буде перевірена за п'ятирічний період з 2013 по 2018 роки.

Повідомляється, що буде застосована Методика національні оцінки ризиків відмивання грошей тероризму в Україні, розроблену Держслужбою фінмоніторингу. Банки зобов'язали заповнити та надати до 22 лютого 2019 року спеціальний опитувальник.

Виходячи з його змісту, можна зрозуміти напрямки, які будуть аналізувати і перевіряти. Найбільше банкірам задали питань по роботі з готівкою:

-видача готівки з рахунків клієнтів,
-прийом і видача готівки для переказу без відкриття рахунку,
-валютообмінні операції,
-внесення готівкових коштів на рахунки фізосіб і підприємств,
-інкасація коштів з наступним поданням на рахунок.
Крім того, Нацбанк перевірить, як банки працюють з платіжними картками, наскільки якісно обслуговуються ними рахунки пенсіонерів, зарплатні виплати людям, а також всі депозитні та кредитні послуги. Досить великі інтереси. Може через прив'язку всіх цих дій до готівковим, а може і з інших причин.

Це не означає, що ревізорів не цікавитиме робота банків з безготівковими проводками. За ними теж пройдуться. І за існуючою практикою ідентифікації приватних осіб і бухгалтерів підприємств, що працюють з системами віддаленого банку (інтернет-банкінг, мобільний банкінг), а також по відкриттю рахунків з використанням системи Bank ID Національного банку.

За повідомленням видання aif.ua, Кабінет міністрів України запустив масштабну програму верифікації соціальних виплат і пенсій населення, згідно з якою деяких громадян зможуть позбавити пенсійних виплат. Так, позбутися пенсійних виплат громадяни можуть в тому випадку, якщо:

-оформили свої виплати за підробленими документами або документів, що містять помилки;
-покинули територію України (виїхали за кордон);
-проживають на непідконтрольною уряду території країни, або має статус внутрішньо переміщеного особи, але не може його підтвердити за допомогою перевірки фактичного місця проживання на «вільної» території.

Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомога з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти повинні витрачатися ефективно і прозоро, а допомога — надаватися адресно. Тому проведення верифікації в інтересах не тільки людей, яким дійсно потрібна допомога, але і всіх чесних платників податків.

Завдяки схожому механізму верифікації в 2017 і 2018 році уряду вдалося припинити витрату 14 млрд гривень з державного бюджету. Тоді перевірка працювала тільки для переселенців, стосувалася вона не тільки пенсій, але і виплат соціально незабезпеченим громадянам і пільг.

Як відомо, на початку лютого у Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 9511 «Про верифікації та моніторингу державних виплат». Документ був прописаний і затверджений в Кабінеті міністрів України.

У законопроекті передбачено три етапи верифікації:

превентивна — перевірка проводиться перед призначенням соціальної виплати і пенсії;
поточна — перевірки для тих громадян, які вважають, що отримали законодавче право на соцвиплати;
ретроспективна — перевірка здійснюється для раніше призначених виплат.

Відзначається, що перевіряти будуть пільги, субсидії, стипендії та інші соціальні виплати для населення, що виділяються за рахунок місцевих і державного бюджету або Пенсійного фонду.

Нагадаємо, що в грудні минулого року стало відомо, що з січня 2019 року Кабінет міністрів запускає систему верифікації всіх пенсійних виплат, яка раніше діяла лише щодо пенсіонерів з категорії внутрішньо переміщених осіб. Метою перевірок названо часткове зняття надбавок до пенсій, доплат і підвищень, які не були врегульовані законодавчо. Також в окремих випадках очікуються повні зняття пенсійних виплат.

Як раніше повідомлялось, Кабінет міністрів України не має наміру зупиняти виплати пенсій українцям, які не заробили достатньо трудового стажу для виходу на пенсію. Таким пенсіонерам пенсійні виплати будуть покриті за рахунок державного бюджету.

Похожие статьи:

ПроисшествияБійці Національної гвардії виявили понад 1 млн грн

ПроисшествияВолодимир Зеленський поставив новому уряду завдання - перевірити житловий фонд по всій країні

IT-ТехнологииЯк перевірити якість бензину?

Автомобильные новостиПрямі перевірки поліцією полісу страхування автомобіля - незаконні. Судові рішенння

Коммунальные предприятияТермін перевірки квартирних лічильників води продовжено до 1 березня

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети