Нафтогаз запроваджує поквартальний продаж газу для населення

9 сентября 2020
3878 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19629.jpg

НАК "Нафтогаз України" з четвертого кварталу 2020 року запускає квартальний тарифний план для населення.

Про це стало відомо на прес-конференції "Нафтогаз на ринку природного газу України". Ціна на газ буде зафіксована на один квартал. "Це щось дуже звичне для Європи", — прокоментував введення квартального тарифу директор дивізіону «Комерція» Групи Нафтогаз Віллем Коппульс.

Раніше "Нафтогаз" представив тарифи Місячний і Річний для побутових споживачів, а також три тарифу для малого і середнього бізнесу. За тарифом "Місячний" ціна газу публікується на початку кожного місяця поставки. У тарифі «Річний» є фіксована ціна на рівні 4,73 грн за кубометр.

З вересня 2020 року тариф "Квартальний" буде доступний на четвертий квартал 2020 року і на перший квартал 2021 року лотами до 150 000 куб. м у рамках торгів на Українській енергетичній біржі (УЕБ). Ціна газу фіксується в момент укладання угоди на біржі і буде незмінною весь квартал, а газ буде постачатися рівними частинами протягом кварталу.

Тариф "Місячний" доступний у вигляді лота до 50 000 куб. м в УЕБ, із фіксованою ціною протягом місяця. Замовити газ у рамках тарифу Місячний можна з постачанням у поточному місяці, на місяць вперед і на два місяці вперед.

У компанії відзначають, що для побутових споживачів доступні два тарифи — "Місячний" і "Річний". За умовами "Місячного" тарифу, ціна газу змінюється щомісяця, залежно від коливань ціни на ринку. Оплата за спожитий газ відбувається наступного місяця після постачання.

За умовами "Річного" тарифу, ціна і розрахунковий обсяг споживання газу фіксується при укладенні договору. Споживач щомісячно сплачує фіксовану суму за газ протягом року, а в разі, якщо використовує менше запланованого обсягу газу, в кінці року зекономлена сума повернеться на його рахунок.

В "Нафтогазі" також заявили, що щодня отримують по 150-200 заявок від клієнтів, що бажають купувати газ у газопостачальної компанії НАК.

Про це на прес-конференції сказав директор ТОВ «Газопостачальна компанія« Нафтогаз України» Максим Рабинович."Кожен день у нас 150-200 заявок. Протягом 5 днів ми переводимо цих клієнтів до нас", — сказав Рабинович.

На його думку, такий показник досить невеликий: населення поки не розуміє, що ринок вже відкритий і постачальника можна змінити."НКРЕКУ, Нафтогазу, уряду потрібно попрацювати з населенням і пояснити, чому ринок газу відрізняється від ПСО, до якого всі звикли", — зазначив Рабинович.Він нагадав, що на сьогодні Нафтогаз продає газ тільки 2% населення.

З 1 серпня 2020 р завершив дію режим накладення спеціальних обов'язків на ринку природного газу (ПСО). Ціни на газ для своїх побутових і непобутових клієнтів кожен постачальник визначає самостійно.
Це означає, що в Україні почав працювати ринок газу для населення і українці самі можуть вільно міняти газового постачальника.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ціни на газ у вересні різко зросли в зв'язку з ринковою тенденцією. Як правило, перед зимовим сезоном ціни на нього ростуть після літнього падіння.

Похожие статьи:

Новости Украины«Нафтогаз» ограничил до минимума поставки газа для ряда областей

Новости Украины«Нафтогаз» віддасть борги «Газпрому» протягом декількох місяців

Новости УкраиныУкраїна збільшила імпорт російського газу

Новости Экономики​Постачання газу на Україну з червня переводиться на передоплату

Новости в мире​ЄС визнає невиконання Києвом зобов'язань по газових контрактах з РФ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети