Нафтогаз знизив на 2% газові тарифи для населення

3 апреля 2019
515 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18462.jpg

НАК "Нафтогаз України" знизив ціну на газ для населення  1 квітня 2019 року з 8,55 грн за кубометр до 8,38 грн за куб., тобто на 17 копійок за кубометр. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу",. "Ми вже виконали сьогоднішнє доручення прем`єр-міністра і з 1 квітня продаємо газ населенню за ціною нижче 8,55 грн", — йдеться в повідомленні. Зокрема, НАК ще 19 березня опублікував цінові пропозиції на газ з 1 квітня 2019 року для споживачів. "В березні компанії Нафтогазу скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів групи", — зазначили тоді у НАК.

"Враховуючи це, "Нафтогаз України" знизить ціну на квітень для своїх побутових споживачів на 2%. Таким чином, кінцева ціна газу для побутових споживачів "Нафтогазу" складе 8,38 грн за куб. м замість 8,55 грн за куб. м", — йдеться у поясненні. Водночас, промислові споживачі "Нафтогазу" купуватимуть газ, на умовах попередньої оплати, за ціною 5990 грн/тис. куб. м. У компанії стверджують, що їм вдалося знизити ціну на газ за рахунок зниження власної маржі. "Вплинути на маржу інших компаній-постачальників ми не можемо, це приватні компанії", — пояснили у НАК. Крім того у "Нафтогазі" стверджують, що зобов‘язані продавати газ компаніям-постачальникам за ціною, встановленою у постанові №867, тому закликають Кабмін скасувати "існуючий режим ПСО та прибрати посередників у вигляді приватних збутових компаній з відносин між групою Нафтогаз та побутовими споживачами".

Водночас, у "Нафтогазі" заявляють, що не брали участі у розробці документу, на який посилається уряд, і їм ще невідомо, про що у ньому йдеться. Нагадаємо, 3 квітня Кабінет міністрів дозволив НАК "Нафтогаз України" встановити ціну на газ для населення нижче ніж 8,55 гривень за кубометр. Раніше глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв запропонував відмовитися від регульованих урядом цін на газ для населення. За словами глави НАК, із урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку ціна імпортного газу складе приблизно 8380 грн за тис. кубометрів. Водночас, згідно з постановою про ПСО, ціна на газ для населення мала зрости до 9852 гривень за 1 тисячу кубометрів з 1 травня 2019 року, а з 1 січня 2020 року — до 12314 гривень. Кабмін 19 жовтня ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23,5%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.

Похожие статьи:

Новости Украины«Нафтогаз» ограничил до минимума поставки газа для ряда областей

Новости Украины«Нафтогаз» віддасть борги «Газпрому» протягом декількох місяців

Новости в мире​ЄС визнає невиконання Києвом зобов'язань по газових контрактах з РФ

Новости Экономики​Постачання газу на Україну з червня переводиться на передоплату

Новости УкраиныУкраїна збільшила імпорт російського газу

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети