Уряд спростив процедуру дозволів на доступ до надр України

20 февраля 2020
3599 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19241.jpg

Кабінет Міністрів України 19 лютого прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», повідомляє прес-служба уряду.

Внесено зміни до Порядку надання спецдозволів на користування надрами, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 615, схвалено нову редакцію. У змінах виключається необхідність узгодження з обласними міськрадами, Радою міністрів Автономної республіки Крим в надання надр у користування для корисних копалин загальнодержавного значення та для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин. Також розширено перелік видів користування надрами за спеціальними дозволами.

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель зазначив, що головна мета цієї ініціативи — створення більш прозорих умов, а також зменшення адміністративного навантаження на інвесторів.

Разом з тим, можна почути думку, що дана урядова ініціатива є одним з етапів підготовки до земельної реформи. Адже як відомо, згідно зі ст.13 Конституції «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу».

Нагадаємо, у жовтні уряд уже приймав рішення, спрямоване на виправлення недоліків аукціонів з отримання спецдозволів на надра. Зокрема, було дозволено знижувати стартову ціну лотів, що виставляються на аукціони з отримання спеціальних дозволів на користування надрами у разі, якщо інвестори не зацікавилися ділянкою. Також був змінений механізм підготовки лотів до виставлення їх на аукціон.

Похожие статьи:

Автомобильные новостиКабмін України ініціює скорочення автопарку міністерств

Новости КиеваРаду пікетують 500 осіб - вимагають люстрації та доступу до інформації про кадрові призначення

Новости КиеваТурчинов привів в дію рішення РНБО

Новости УкраиныУ Кабміні кажуть, що імпортні товари трохи подорожчають

Новости ПолитикиАктивісти Євромайдану заблокували центральний вхід у Кабмін

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети