В Україні в 2021 році підвищать тарифи на електроенергію для населення

21 декабря 2020
1188 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19764.jpg

Україна занадто довго вела політику, коли різницю між собівартістю енергії та низьким тарифом для домогосподарств фактично покривали державні та приватні компанії. Заборгованість на енергоринку на кінець року може перевищити 65 млрд грн.

Якщо не збалансувати ринок у 2021 році, ми отримаємо стрімке зростання боргів ключових державних енергетичних компаній та, відповідно, їх банкрутство.

Рішення щодо аідвищення тарифів вже анонсували в Міненерго. І навіть якщо відомство очолить нова людина, подорожчання неминуче. Зараз в Кабміні є кілька варіантів перерахунку: можуть скасувати пільгову ціну, повністю "відпустити" тарифи або ж на першому етапі обійтися підвищенням вартості струму на 30%.

Остаточної версії підвищення на даний момент немає. У Міненерго всього лише анонсували його, проте проект нових цін не опублікували. Є два варіанти:
● зовсім скасувати "спеціальні ціни" для населення
● підвищити тарифи для населення приблизно на 30%
Якби українці зараз платили за загальними тарифами, то за перші 100 кВт/год електроенергії замість 90 грн віддавали б 243 грн. Правда, в тариф 2,43 грн входить компенсація низьких цін для простих українців. Тому якби скасували зниження вартості в окремих випадках, то загальний тариф був би близько 2,18 грн за  кВт/год.

При підвищенні цін на 30% в середньому кожен кіловат-годину може подорожчати з 1,1 до 1,43 грн. Це менше, ніж при повному скасуванні контрольованих тарифів, але разом з тим і проблема перехресного субсидування в цьому випадку залишиться.

Як розповів співрозмовник в Кабінеті міністрів, є й інший, більш м'який варіант: скасувати знижку на перші 100 кВт * год електроенергії. Зараз за них потрібно платити 90 копійок, а за кожен наступний кВт * год — вже по 1,68 грн. Якщо таке рішення приймуть, 150  кВт/год подорожчають з 174 до 252 грн.

"Тариф на газ було легко підняти, тому що зробили це в період низьких ринкових цін. Тобто відразу споживачі не відчули на собі подорожчання. З електроенергією не хотіли порушувати питання до місцевих виборів. Потім почалися дискусії: ну як підняти відразу так різко?" — каже чоловік з уряду.

Похожие статьи:

Новости ОбществаГаз транспортуватимуть за новими тарифами

IT-ТехнологииЯк Укртелеком виманює в населення гроші і як з цим боротись?

Новости УкраиныУкраїнцям можуть знизити тарифи на тепло

Новости Общества«Воля» підвищує тарифи

Новости ЭкономикиЗ 1 червня 2014 року подорожчає електроенергія (нові тарифи)

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети