В Україні зростуть тарифи на електроенергію для населення.Міненерго.

28 ноября 2020
2014 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19729.jpg

Міністерство енергетики запропонує Кабінету міністрів переглянути тарифи на електроенергію для побутових споживачів з початку 2021 року. Про це на брифінгу 26 листопада заявив виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Бойко.
Бойко зазначає, що населення зараз, по суті, платить тільки за доставку електроенергії, а з ростом її вартості без зміни тарифів поставка енергії стане збитковою.
"Безумовно, підходи до формування тарифів будуть змінені, але дата, графік, обсяг — це ще предмет дискусії з метою пошуку максимально збалансованого рішення", — сказав він.
В.о. міністра зазначив, що вартість транспортування електроенергії населенню з урахуванням тарифу постачальника універсальних послуг становить 1,03 грн / кВт⋅час, а середньозважений по Україні тариф для населення становить 1,04 грн / кВт⋅час.

Таким чином, за словами Бойко, сьогодні ціна електроенергії як товару в структурі діючих тарифів для населення, по суті, становить лише 1 копійку за КВт⋅час при ринковій ціні близько 1,4 грн / кВт⋅ч, а з ростом з грудня 2020 і січня 2021 року вартості транспортування електроенергії це зробить її поставку побутовим споживачам планово збитковою.
"У грудні тариф НЕК" Укренерго "з 24 стає 31 копійка / КВт⋅ч. Відповідно, доставка електроенергії для всіх споживачів, в тому числі побутових, зростає на 7 копійок / КВт⋅ч, що робить планово збитковою діяльність навіть при покупці електроенергії за 1 копійку. Це все не може довго працювати при такій моделі ", — констатував чиновник.

За його словами, з 1 січня будуть введені нові ставки тарифів на розподіл на основі стимулюючого тарифоутворення, що з урахуванням зростання тарифу на передачу електроенергії підвищить середню по Україні вартість доставки з 1,03 до 1,37 грн / кВт⋅час і збільшить збитки постачальників універсальних послуг.

Нагадаємо, з грудня тариф "Укренерго" на передачу електроенергії буде підвищено відразу на 30% до 312,76 грн за МВт⋅ч. З січня же встановлений тариф в 309,9 МВт⋅ч.Споживання електроенергії в Україні в 2020 році впало на 7,5%.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети