Іноземні інвестори в Україні вже сидять на валізах

25 декабря 2013
4528 просмотров Голосов: 0 Автор:vasylx
article2324.jpg

Раптова відмова української влади підписувати угоду про Асоціацію з ЄС змусила інвесторів серйозно замислитись над тим, щоб піти з українського ринку.

У 2014 році свій бізнес в Україні можуть згорнути 10 відсотків присутніх тут великих міжнародних компаній. "Інші компанії можуть суттєво обмежити рівень своєї присутності в країні або припинити нарощувати цю присутність",- припускає президент Європейської бізнес-асоціації, генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала. Найбільш уразливим він називає галузь нерухомості та банківський сектор.

З його прогнозом погоджується голова правління Райффайзен банк-Аваль Володимир Лавренчук. «Зараз багато міжнародних операторів у нашій сфері перебувають у стадії переговорів щодо можливого виходу з українського ринку. Це не означає, що всі підуть, але те, що зараз такі переговори є – це факт», — сказав Лавренчук, відповідаючи на запитання DW.

Ризики залишились, можливості зникли

Представники інвесторів вказують на те, що за останній місяць в Україні кардинально змінився зовнішньополітичний курс і очікувані інвесторами реформи в українського уряду нині не на часі. «В Україні завжди були ризики для бізнесу, але й були можливості для зростання, яких немає в інших країнах. Угода про Асоціацію з ЄС давала можливість знизити ризики для бізнесу – такі як корупція, бюрократичні перепони, залежність судів. Але після відмови підписати угоду надвисокі ризики залишилися, а можливості росту взагалі зникли», — коментує ситуацію директор «Крафт Фудз Україна» Тарас Лукачук.

Як наслідок індекс інвестиційної привабливості України за останній квартал цього року впав до історичного мінімуму. Останнє дослідження Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) вказує на те, що інвестори нині оцінюють інвестиційний клімат України на 1,8 бала з п’яти можливих. «Це історичний мінімум. Таких низьких показників не було навіть за часів фінансової кризи у 2008-2009 роках», — наголошує виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев’янко. За її словами, інвестори сподівалися отримати від підписання угоди з ЄС прозорі правила роботи, а натомість вони розчаровані, що все залишається як було до цього.

Похожие статьи:

ЭкономикаНа протяжении трех лет ПАО «Запорожгаз» инвестировал в газовые сети региона почти 80 млн грн

ЭкономикаАгарный сектор Украины все еще инвестиционно-привлекательный… - Джон Шморгун, президент компании AgroGeneration

Новости Сельского хозяйстваНацпроект «Зерно Украины» и компания «Нибулон» будут реализовывать совместный проект «Речная инфраструктура»

ЭкономикаУкрАгроКонсалт: Украинские аграрии избавляются от активов в России

Малый и средний бизнес в УкраинеКакой настрой у бизнесменов на Украине?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk