"Регіонал" пропонує звільнити усіх силовиків від відповідальності за розгін Євромайдану

25 декабря 2013
3220 просмотров Голосов: 0 Автор:vasylx
article2373.jpg

 Депутат Партії регіонів Микола Левченко зареєстрував законопроект про звільнення від відповідальності правоохоронців та їх керівництва, які причетні до розгону масових акцій, що відбувалися з 21 листопада і тривають надалі.

Відповідна інформація розміщена на сайті Верховної Ради.

"Проект Закону про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування працівників правоохоронних органів та посадових осіб, а також усіх інших учасників подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" зареєстрований в парламенті 25 грудня.

Текст документу на сайті Ради ще не оприлюднений, однак прес-служба Партії регіонів розмістила коментар Левченка на своєму сайті.

Депутат вважає, що законопроект про звільнення від кримінального переслідування учасників масових акцій порушує "конституційні права і свободи" силовиків.

У зв'язку з цим, на думку Левченка, виникла необхідність у прийнятті закону "спрямованого на відновлення порушених прав громадян, забезпечення їх конституційної рівності перед законом".

"Законопроектом пропонується звільнити від відповідальності працівників правоохоронних органів і посадових осіб, які брали участь в організації та забезпеченні охорони громадського порядку під час акцій протесту та масових заходів у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цим законом", - зазначив "регіонал".

Також документом передбачається, що всі кримінальні провадження та провадження у справах про адміністративні правопорушення, службові розслідування, відкриті або призначені з приводу організації та забезпечення охорони громадського порядку під час акцій протесту та масових заходів, підлягають закриттю або завершенню.

При цьому, за словами Левченка, нові кримінальні провадження та провадження у справах про адміністративні правопорушення, а також службові розслідування не можуть бути відкриті або призначені з приводу організації та забезпечення охорони громадського порядку під час акцій протесту та масових заходів у 2013 році.

Як відомо, жодного з правоохоронців за розгін масових акцій не затримали. Водночас перед судом постали більше десяти активістів.

19 грудня Верховна Рада проголосувала за звільнення від кримінального переслідування учасників масових акцій. Проект звільняє від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту з 21 листопада до дня набрання чинності закону.

23 грудня президент Віктор Янукович підписав цей закон.

24 грудня заступник голови Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ Павло Гвоздик заявив, що закон про "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" не може бути застосований на практиц
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_regional-proponue-zvilniti-usih-silovikiv-vid-vidpovidalnosti-za-rozgin-evromajd/534092">Gazeta.ua</a>
і.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk