ДЕКОМУНІЗАЦІЯ – ШЛЯХ ДО ДЕРЖАВНОСТІ.

11 апреля 2015
1814 просмотров Голосов: 1 Автор:Oleg
article8231.jpg

Нарешті сталося те, що мало було відбутися відразу після здобуття Україною незалежності – заборона комуністичної ідеології та, використання її символіки та атрибутики. Те що даний законопроект є вдалим і відповідає інтересам України може свідчити хоча б той факт, що офіційна Москва відразу відреагувала своїм невдоволенням.

То чи правильним являється це рішення, особливо в сучасних умовах. Багато хто може заперечити, мовляв, треба поважати історію і будувати незалежну країну, паралельно залишаючи елементи минулої епохи. Але чи маємо ми право лишати ідеологічні міни вповільненої дії в наших містах? Неможливо уявити одну із найпотужніших економік світу та взірця дотримання прав і свобод громадян сучасну Німеччину з пам’ятниками Гітлеру та Гебельсу, прапорами зі свастикою на травневі свята! Чому ж тоді рішення Верховної Ради має викликати обурення, адже радянський режим винищив мільйони українських громадян, а його привид став причиною війни на Сході.

Відомо, що декомунізація не нове явище для пострадянських країн. Цим шляхом давно пройшли країни Балтії, намагаються вже багато років втілити Молдова та Грузія. Цікавим та практично не висвітлюванним на широкий загал є досвід яким пішли країни Центральної Азії, що й досі знаходяться під колосальним впливом Кремля. Там процес ліквідації радянського спадку проходить без широкого розголосу та резонансу, натомість зі своїх постаментів поступово зникають сумно відомі пам’ятнику Леніну та іншим вождям, а вулиці та міста перейменовуються.

Позитивом для суспільства і процесу державотворення є також факт того, що нещодавно відкрився доступ до українських архівів спецслужб СРСР. Тепер кожен науковець і простий громадянин може особисто пересвідчитись в злочинах 70-річного режиму.

Автор: Скрипник Вячеслав.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети