Генсек ООН Пан Гі Мун :в гендерних питаннях чоловіки повинні бути активними провідниками

8 марта 2015
2448 просмотров Голосов: 0 Автор:Kovel
article7661.jpg

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун з нагоди Міжнародного жіночого дня звернувся до міжнародної спільноти з закликом дотримуватись гендерної рівності та до боротьби з дискримінацією та насильством над жінками. Він нагадав про важливість в цьому питанні рішень Пекінської конференції зі становища жінок 1995 року. Пекінська конференція закликала світове співтовариство до ухвалення нових зобов’язань масштабного розширення прав і можливостей жінок і звернула на себе безпрецедентну увагу світової громадськості. Конференція одноголосно прийняла Пекінську декларацію і Платформу дій, що являли собою комплекс заходів і рекомендацій із розширення прав і можливостей жінок на шляху в XXI століття. У даних документах відзначалося, що нерозв’язаність багатьох проблем у сфері становища жінок багато в чому пояснюється відсутністю національних і міжнародних механізмів контролю. Був розроблений у зв’язку з цим ряд пропозицій, покликаних вирішити дане питання як міжнародним співтовариством, так і кожною державою. Найважливішою метою конференції був не тільки аналіз і обмін досвідом, але і насамперед утвердження єдиної колективної волі, з якою усі повинні рахуватися. Саме об’єднання сил усіх жіночих організацій на національному і міжнародному рівнях з опорою на міжнародно-правові документи і міжнародні організації може сприяти досягненню рівних прав і можливостей між чоловіками і жінками.

За висновками Пан Гі Муна за цей період значно збільшився доступ жінок і дівчат до освіти. Майже вдвічі скоротилася кількість жінок, що вмирають під час пологів. Багато жінок нині очолюють великі компанії, уряди і міжнародні організації. «Я вітаю ці досягнення. У той же час, відзначаючи сьогодні Міжнародний жіночий день, ми змушені визнати, що поставлені завдання реалізуються надто повільно і нерівномірно», сказав Пан Гі Мун, наголосивши на стурбованості щодо насильства над жінками.

«Світ повинен продемонструвати єдність, реагуючи на те, що прихильники войовничого екстремізму обирають жінок, дівчат і дівчаток в якості об'єктів нападів», заявив генсекретар ООН.За його словами, навіть в мирних країнах багато жінок все ще піддаються домашньому насильству. Представниці жіночої статі все ще стикаються з дискримінацією в політиці, бізнесі та інших сферах життя.

«Нам слід змінити світоглядні установки, особливо у чоловіків, і перетворити самих чоловіків в активних провідників змін», заявив глава ООН.

Згідно з дослідженням американської соціологічної компанії Gallup, 33 відсотки жінок в Україні вважать себе такими, які страждають. Але згідно з дослідженням газети Financial Times, в Україні жінки посідають від 20 до 30 відсотків посад в керівництві компаній.

8 березня у світі відзначають Міжнародний жіночий день. В Україні цей день державним святом. Цьогоріч вихідними оголошено два дні 8 і 9 березня.

Похожие статьи:

Политические статьиНа боці України - сьогодні весь світ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети