Голомша Микола Ярославович або хто підпадає під люстрацію?

11 января 2015
4627 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article6688.jpg

23 грудня в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося слухання справи незаконно звільненого першого заступника Генерального прокурора України Голомші Миколи Ярославовича. Чоловік звернувся до суду, аби визнати протиправними дії Генерального прокурора та скасувати відповідний наказ з подальшим поновленням на посаді. Сам Микола Голомша стверджує, що відповідне рішення є незаконним та підлягає скасуванню. «У жодну із вимог закону я не вписуюсь. В Україні панує верховенство права. Я вважаю, що будь-який керівник зобов’язаний виконувати закон відповідно до діючої Конституції»,  запевнив колишній заступник Генпрокурора.

Микола Голомша працював в органах прокуратури протягом 26 років. Починаючи з 1988 року, він обіймав різні посади. А вже у 2003 році став заступником Генерального прокурора України. Протягом всього часу Микола Ярославович вів протистояння з режимом Президента України Віктора Януковича та підтримував людей, які повстали проти фальсифікації виборів. «Мені було доручено винести постанову про порушення кримінальної справи відносно лідерів опозиції і фактично розігнати майдан. Я відмовився це робити і подав у відставку»,  коментує Микола Голомша.
Ще одним юридичним фактом є протистояння колишнього заступника Генпрокурора із командою Януковича було у 2007 році, коли стояло питання про розпуск парламенту. Генеральна прокуратура приймала рішення, що підстави для розпуску парламенту відсутні. Микола Ярославович виступив на нараді з обґрунтуваннями щодо дій президента, який мав право розпустити Верховну Раду.
На цьому конфлікти не закінчилися. У 2009 році, Микола Голомша працював над кримінальною справою про визнання голодомору геноцидом українського народу. Однак Віктор Янукович виступив із заявою у Страсбурзі про те, що геноциду не було. І так в черговий раз Миколу Голомшу звільнили із посади та понизили до звання військового прокурора центрального регіону України.
Микола Ярославович додав: «Генпрокурором було заявлено, що у зв’язку з моєю позицією з 2004 року по сьогоднішній день, Президент не перезначає мене регіональним прокурором. Були створені Генеральні прокуратури у воєнній сфері. Мене понизили до начальника управління у головному управлінні в воєнній сфері, де я пропрацював до останнього моменту».
Окрім вище переліченого, під час Революції гідності Микола Голомша вживав заходи щодо мобілізації здорових сил для підтримки народу. Також він досліджував справу з постачання «антимайдану» різного оснащення: «До мене звернувся прокурор у воєнній сфері міста Києва. Ми узгодили з ним рішення про проведення перевірки. Мої підлеглі перевіряли Міністерство оборони України й прийшли до висновку, що за зловживання і перевищення влади посадові особи Міноборони підлягають притягненню до кримінальної відповідальності за те, що вони зловживали 50 млн. гривнями. Мною було підписано подання щодо внесення до реєстру досудової перевірки такого кримінального впровадження, однак з незалежними від мене обставинами керівництво Генпрокуратури не надало належної оцінки тому поданню».
Після Революції гідності Миколу Ярославовича запросили до Верховної Ради та знову запропонували посаду заступника Генерального прокурора України, а пізніше призначили першим заступником Генерального прокурора України.
Тож вимоги Миколи Голомші наступні:
Я прошу надати можливість суду затребувати всі підтвердження моїх слів в Генеральній прокуратурі і матеріали про поновлення на роботі.
Прошу витребувати всі публікації з засобів масової інформації і системи, які відбувалися з 2004 року.
На слуханні також був присутній голова комісії з питань судової системи та люстрації суддів Експертного комітету України Дьяченко Степан Архипович: «Як експерт я вважаю, що пана Голомшу звільнили незаконно. Він не підпадав під закон про люстрацію через те, що він не був ні регіональним, ні територіальним прокурором, а просто був начальником управління. Всі ті можновладці поступають незаконно до патріотів».
Таким чином, на підставі пункту 7.2. статті 36 закону «Про працю» та пункту 2 до прикінцевих та перехідних положень закону «Про очищення влади» Міністерством юстиції було внесено відомості щодо позивача Миколи Голомші до єдиного державного реєстру, відповідно до якого застосовується закон про очищення влади. Відповідно до цього, Міністерство юстиції здійснило всі передбачувані законодавством дії щодо внесення особи до єдиного державного реєстру.
Державні службовці, які використовують закон «Про очищення влади», як інструмент боротьби з патріотами України, думають що будуть на своїх постах «вічно». Віктор Янукович теж так думав.
Лідери 150 громадських організацій, бійці АТО, народні депутати України, стверджують: якщо наші суди не поновлять на посаді першого заступника Генерального прокурора України Миколу Голомшу, а це зробить Європейський суд з прав людини, то на новий майдан вийдуть більше 100 тисяч патріотів України, і тих хто чинив беззаконня змусять відповідати за свої вчинки сидячи в сміттєвих баках!

Більше 30 народних депутатів України з різних фракцій, які входять в коаліцію, ставлять свої підписи щодо поновлення на посаді незаконно звільненого першого заступника Генерального прокурора України Голомшу Миколу Ярославовича. Наводимо текст звернення:

Наказом Генерального прокурора України № 2488–ц від 23 жовтня 2014 року звільнено з посади першого заступника Генерального прокурора України Голомшу Миколу Ярославовича.
Наказ Генерального прокурора України № 2488–ц від 23.10.2014 р. є протиправним і таким, що підлягає скасуванню з наступних підстав.
За час кураторства розслідування резонансних злочинів, зокрема про отруєння кандидата в Президенти України Ющенка В.А., про загибель В’ячеслава Чорновола, про вбивство Георгія Гонгадзе (при перебуванні на посаді першого заступника Генерального прокурора України М. Голомші було відшукано та затримано Пукача), неодноразово, оточенням Януковича В.Ф. вчинялись різного роду провокації, під час яких штучно створювались перевірки дій Голомші Миколи Ярославовича, в т.ч. і Тимчасова Слідча Комісія Верховної Ради України, які в кінцевому результаті не виявляли будь-яких протиправних дій та не було прийнято жодних заходів реагування.
Виходячи із займаних посад Голомшею Миколою Ярославовичем в так званий «люстраційний» період, визначений Законом України «Про очищення влади», тобто з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року, Микола Голомша не обіймав посади, які зазначені в ст. 3 Закону України «Про очищення влади», а тому не є суб’єктом застосування Закону України «Про очищення влади».
У чинному законодавстві, зокрема Законі України «Про прокуратуру» відсутнє поняття територіального (регіонального) органу прокуратури України.
До військових прокуратур належать Головна військова прокуратура, військові прокуратури регіонів (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів та інші військові прокуратури, прирівняні до прокуратур міст і районів.
Згідно п.2.1. Регламенту Генеральної прокуратури України визначено, що самостійний структурний підрозділ Генеральної прокуратури – це Головне управління, управління, відділ, що відповідно до затвердженої структури Генеральної прокуратури України не входять до складу інших підрозділів і підпорядковуються безпосередньо заступнику Генерального прокурора України або Генеральному прокурору України.
Зазначене підтверджує той факт, що Микола Голомша перебував на посаді начальника управління, яке входить до складу самостійного структурного підрозділу Генеральної прокуратури України – Головного управління, а тому щодо займаної М. Голомшею посади заступника начальника ГУ – начальника управління правозахисної діяльності у воєнній сфері, то дана посада, з наведених підстав, не може бути прирівняна до заступника керівника самостійного структурного підрозділу центрального апарату ГПУ, як це визначено ч.1 п.п.7 ст.3 та п.п.3,4 ч. 2 ст.3 Закону України «Про очищення влади».
Всупереч вимог Розпорядження Кабінету Міністрів України №1025 від 16 жовтня 2014 року «Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади» (щодо Генерального прокурора України, його першого заступника та заступників, посадових і службових осіб Генеральної прокуратури України – періодом перевірки зазначено листопад 2014 року – лютий 2015 року) наказ ГПУ про звільнення Миколи Голомші є безпідставним.
Матеріали особової справи Миколи Голомші не містять даних щодо вчинення дій, визначених у ст. 1 Закону України «Про очищення влади», а наказ про його звільнення Генеральний прокурор України видав поза межами своїх повноважень, одноособово (до початку процедури очищення, в період, який не був затверджений відповідним графіком перевірки Міністерства юстиції як уповноваженого органу та у спосіб, який не відповідає ст. 5 цього Закону – не колегіально, без забезпечення здійснення громадського контролю за процесом очищення влади (люстрації), представників засобів масової інформації та представників громадськості, вважаю за необхідне долучити до розгляду нашого спору по сутті Міністерство юстиції України.
Крім того, матеріали особової справи не містять також жодних даних щодо невиконання чи неналежного виконання службових обов’язків, вчинення Миколою Голомшею будь-якого проступку, який порочить його як працівника прокуратури або будь-яких інших дій, які могли би бути підставою його звільнення в порядку норм КЗпП України та вимог Дисциплінарного Статуту.

ПРОСИМО:

1. Визнати протиправним наказ Генерального прокурора України №2488–ц від 23 жовтня 2014 року про звільнення Голомшу Миколу Ярославовича, з посади першого заступника Генерального прокурора України з підстав п.7-2 ст. 36 КЗпП України.
2. Поновити Голомшу Миколу Ярославовича з 23 жовтня 2014 року на посаді першого заступника Генерального прокурора України.

unt.ua

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУкраїна отримає новий уряд протягом двох днів - Кличко

Новости КиеваРаду пікетують 500 осіб - вимагають люстрації та доступу до інформації про кадрові призначення

БеспределКазнить нельзя помиловать: где наши люстраторы?

Политические статьиЯку люстрацію запропонували Петру Порошенку

ОбществоЗакарпатський апеляційний суд очолив суддя, котрий виносив рішення проти

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети