Міжнародний круглий стіл з питань аварійної готовності та реагування у сфері атомної енергетики

14 февраля 2015
2727 просмотров Голосов: 0 Автор:Oleg
article7351.jpg

26 січня 2015 року в Києві відбувся Міжнародний круглий стіл з питань аварійної готовності та реагування у сфері атомної енергетики, організований Всеукраїнською екологічною громадською організацією «МАМА-86» і Державною інспекцією ядерного регулювання України за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку та співробітництва та європейської громадської мережі Nuclear Transparency Watch.

Незважаючи на важливість тематики, особливо беручі до уваги фактичний стан війни, що безпосередньо значно збільшує загрозу для всіх ядерних об’єктів на території країни, а особливо для тих, що розташовані на сході, дискусія мала скоріш академічний характер, що не дуже відповідає реальній ситуації на об’єктах атомної енергетики.

Лише виступ представника Енергодару (Запоріжська АЕС) яскраво продемонстрував представникам державних органів, що повинні опікуватися проблемою безпеки АЕС, весь занепад та неготовність служб реагування до критичних ситуацій на об’єктах атомної енергетики.

Нажаль те, що під час війни ризик терористичних актів на ядерних об’єктах зростає неймовірно, взагалі не відчувалося а ні в виступах представників Державної інспекції ядерного регулювання України, а ні в звітах науковців.

Не помітна була й тривога у представників європейських організацій, що були присутні на заході. Невже пам'ять про Чернобильску трагедії вже покинула європейців, як і розуміння тієї загрози, що несе можливі теракти та обстріли з важкої зброї так званих «ополченців» атомних електростанцій? Здається, що так.

Добре, що хоча б громадськість своєю небайдужістю до критичних ситуацій у країні робить хоть щось для того, щоб чиновні люди хоч трохи звертали увагу на реальні проблеми та жахливий стан речей у сфері безпеки, особливо у сфері атомної енергетики.

Тому головний висновок цього круглого столу одним реченням можно сформулювати так: «Боже! Захисти Україну!» А з нею й усю Європу.

Жих Віктор та Безсрочна Наталія

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети