Підсумки національної дискусії 31 січня: українці разом розробляють Антикорупційний план для держави (English version is below)

5 февраля 2015
2088 просмотров Голосов: 0 Автор:Oleg
article7187.jpg

31 січня TransparencyInternationalУкраїна та Реанімаційний Пакет Реформ провели відкриту дискусію провідних експертіву сфері протидії корупції, які разом намітили практичний план здійснення невідкладних антикорупційних реформ для держави. В обговоренні брало участь близько півтори сотні експертів з усіх середовищ – уряду, парламенту, громадянського суспільства, бізнесу, міжнародних організацій, медіа. Ще близько трьохста активістів та експертів долучилися в режимі онлайн, спостерігаючи за трансляцією обговорення наживо.

Під час заходу TransparencyInternationalУкраїна представили учасникам комплексне дослідження «Національна система доброчесності в Україні», що оцінює стан корупції за 13 сферами функціонування держави та надає рекомендації з усунення корупційних ризиків, прогалин та недоброчесних практик як на законодавчому рівні, так і на рівні виконання закону. За спеціальними індикаторами було оцінено правові засади та діяльність парламенту, уряду, органів судової влади, публічного сектору, правоохоронних органів, Центральної виборчої комісії, омбудсмена, Рахункової палати, спеціалізованих антикорупційних органів, політичних партій, медіа-сектору, організацій громадянського суспільства.

Варто зазначити, що триває онлайн-обговорення результатів дослідження «Національна система доброчесності в Україні». Кожен може надати свої коментарі, рекомендації та доповнення до дослідження, заповнивши просту електронну форму. Рекомендації збиратимуться до 10 лютого та будуть враховані при підготовці фінального варіанту оцінювання.

Практичні рекомендації дослідження намічають певну рамку, надають план подальших антикорупційних кроків для держави.

Саме тому з урахуванням рекомендацій дослідження відбулося обговорення попередніх напрацювань до проекту Державної антикорупційної програми України на 2015-2017 роки, яку підготували фахівці Міністерства юстиції України та громадські експерти. Уже під час обговорення учасники визначили першочергові рекомендації до покращення проекту програми під час роботи за секціями: «Як добитись реальної підзвітності органів влади?»; «Як забезпечити належне управління публічними фінансами країни?»; «Що робити для дієвої участі громадян, медіа та бізнесу у боротьбі з корупцією?»; «Як подолати політичну корупцію в Україні?».

Результати обговорення будуть використані під час удосконалення проекту Державної антикорупційної програми.

Така дискусія – яскравий приклад саморегуляції суспільства. Громадськість взяла у свої руки ініціативу формування порядку денного антикорупційного життя країни на подальші роки, включаючи у нього найактуальніші та найважливіші аспекти та проблеми.

Усіх бажаючих, хто не мав змоги долучитися до експертної дискусії та надати свої практичні рекомендації, ініціатори програми запрошують допублічного обговорення проекту Антикорупційної програми. Звертаємо вашу увагу, що триває збір пропозицій та зауважень до тексту проекту Антикорупційної програми. Пропонуємо вам надати свої рекомендації, заповнивши відповідне поле електронної форми.

Проведення національного обговорення та підготовка дослідження «Оцінювання національної системи доброчесності України 2014» були профінансовані Європейським Союзом. Підтримка для розробки проекту Державної антикорупційної програми України на 2015-2017 роки надана Програмою розвитку ООН в Україні.

Більше про захід

Із усіма матеріалами заходу пропонуємо вам ознайомитись тут:

Докладно про національну дискусію+ фотозвіт

Відеозапис дискусії

Проект антикорупційної програми із можливістю коментування

«Національна система доброчесності в Україні»(із можливістю коментування)

National Integrity System Assessment in Ukraine(with comment option)

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети