У ПОШУКАХ «БАНДЕРІВЦІВ», АБО ЯК ЗДОЛАТИ СТЕРИОТИПИ ЗА ВИХІДНІ.

9 апреля 2015
3017 просмотров Голосов: 0 Автор:Oleg
article8208.jpg

Україна – єдина і неподільна! Стереотипи – це елементи пропаганди, а на владу можна і треба впливати, відстоюючи свою громадську позицію!

Під таким гаслом пройшов черговий етап проекту «Єдність у різноманітті, подолання стереотипів таконфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня та Заходу», організований Громадською організацією «Молодіжна альтернатива» за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії.

Суть заходу полягає в тому, що впродовж трьох днів група молодих людей зі Сходу та Півдня занурюється в культуру і побут в одному із міст Західної частини України. Три групи вже встигли успішно пройти дані тренінги у Луцьку, Тернополі та Чернівцях, на черзі залишився Львів. В продовж цих днів молодь, переважна більшість із яких студенти, бере участь в інтерактивних семінарах та виконують тематичні завдання, відвідують органи місцевої влади та муніципальні заклади а також музеї історії та мальовничі екскурсії.

Метою даного заходу є продемонструвати єдність молоді у спільному баченні майбутнього нашої країни, інтегрувати її в одне ціле в незалежності від регіону проживання, мови спілкування та ідеологічних поглядів. Однією з головних цілей організаторів тренінгу була спроба подолання загальних стереотипів в суспільстві, але як виявилося їх у молодого прогресивного покоління взагалі немає, а всі штучні міфи та елементи пропаганди можна розвіяти одним приємним вікендом на Заході України. Так, до речі, учасники тренінгу прийшли до висновку, що коректним є саме термін «Захід України», а не «Західна Україна», що є принциповою дефініцію, так як за допомогою лінгвістичних термінів, які ми вживаємо, і закладається конфлікт та протиріччя, яке можна використати на роз’єднання країни.

За підсумками проведених тренінгів, абсолютно всі учасники тренінгів лишилися задоволеними і шкодують лише про те, що подібні програми не проводяться на масовому державному рівні, а лише зусиллями деяких громадських організацій, які здатні охопити лише невеличку частину суспільства. Результатом же такої недолугої бездіяльності держави є те, що 70% відсотків людей, згідно останніх соціологічних даних, взагалі не були навіть за межами власних областей. Як результат — це призводить до вразливості та схильності підпадати під дію пропаганди й дезінформації стосовно сусідніх регіонів. На один з таких гачків і потрапила сучасна Україна і розраховується за це життями своїх кращих синів. Так на думку одного із учасників з Донеччини Поліванова Олега, якби подібні заходи відбувалися системно хоча б із 2002 року і молодь мала змогу бачити інші регіони країни – то про сепаратизм на Сході ми б ніколи не дізналися.

P.S. В продовж всього перебування на «бандерівщині» жоден з російськомовних учасників не був з’їдений, побитий чи принижений! Також в жодному з міст Західної України не були виявлені фашисти та бандерівці, і, нажаль, нікому з учасників проекту так і не довелося скуштувати, або бодай побачити в меню страви з російських немовлят!)

Автор: Скрипник Вячеслав.


Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети