У Сенаті США обговорили Тимошенко, Євромайдан та страх Януковича перед чесними виборами

16 января 2014
3692 просмотра Голосов: 0 Автор:vasylx
article2923.jpg

Комітет із закордонних справ Сенату США провів слухання щодо наслідків політичної кризи в Україні.

Заступник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд у своєму виступі кликала і учасників акції протесту, і владу України не вдаватися до застосування сили.

Окрім того, вона порадила Україні поновити переговори з Міжнародним валютним фондом, бо без нього країна кожні три місяці матиме загрозу дефолту.

Заступник держсекретаря США також наголосила на тому, що довибори до Верховної Ради, які відбулися 15 грудня, не повністю відповідали нормам.

Також Нуланд зазначила, що під час президентських виборів 2015 року США фокусуватимуться на забезпеченні законності виборів, а не на підтримці кандидатів.

Пізніше вона ще раз підкреслила, що Держдеп розглядає візові санкції щодо представників української влади.

На слуханнях також обговорювалося питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

За словами Нуланд, питання Тимошенко піднімається на кожній зустрічі з українською владою. Звільнення екс-прем'єрки було би потужним сигналом відданості України європейському шляху - вважає заступник держсекретаря США – але, схоже, що президент Віктор Янукович не здатен зробити ці кроки.

Сенатор США Джон Маккейн під час свого виступу неодноразово підкреслював, що США не повинні залишати українців зі своїми проблемами сам на сам і мають підтримати їх.

Особливу увагу він приділив стосункам України та Росії, зазначивши, що Янукович помиляється, якщо думає, що кредит від Росії отримав за просто так.

Окрім того, Маккейн розповів про те, що син Януковича є дантистом, однак став мільйонером і живе в будинку за мільйони доларів.

Колишній радник президента США Збігнєв Бжезінський у своєму виступі заявив, що президент Росії Володимир Путін любить говорити, що українці - це росіяни. Але нинішня Україна має коріння Київської Русі, повноцінної європейської одиниці тих часів. Саме українці є джерелом рутенської, а отже і російської ідентичності.

Бжезінський вважає, що Путін стоїть на заваді європейському шляху Росії і що його проект провалиться.

"Націоналізм - це дуже заразна соціальна сила. Щойно він вивільнений, його не можна загнати назад. Те, що ми бачимо в Україні - це піднесення... Українці відчувають себе українцями. Тож Путін лише видає свою неосвіченість, коли каже, що росіяни та українці це єдиний народ", - заявив колишній радник.

Він також наголосив, що Янукович боїться чесних виборів, які можуть відбутися за умови приєднання України до ЄС, бо програє.

Також Бжезінський підкреслив, що всі опозиційні лідери не можуть балотуватись у президенти одночасно, хтось має пожертвувати своїми амбіціями.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЧерез портрет Януковича депутат облради сидітиме вдома з електронним браслетом

Новости ПолитикиВ оппозиции считают единого кандидата недостаточным для победы

Новости ПолитикиБулатецький: Вибори в такій системі проводити немає сенсу

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиЯнукович насварив уряд Азарова за відсутність "покращення"

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk