Україна святкує професійне свято працівників усіх галузей освіти

4 октября 2015
2591 просмотр Голосов: 0 Автор:Kovel
article10512.jpg

Сьогодні День працівників освіти або День учителя – професійне свято працівників усіх галузей освіти.

В Україні свято встановлено «…на підтримку ініціативи працівників освіти України…» згідно з Указом Президента № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 року.Традиційно День вчителя відзначають у першу неділю жовтня не лише в Україні, але й Латвії, Азербайджані, Білорусі, Казахстані і Киргизстані. Також існує Всесвітній день вчителя, який за рішенням ЮНЕСКО із 1994 року відзначають 5 жовтня.

Президент України Петро Порошенко привітав працівників освіти із професійним святом у своєму Twitter.

«Зі святом, освітяни! Вашими знаннями і серцями сьогодні створюється нова Україна», — написав Порошенко.

Українська освіта – один із найбільших секторів суспільства, у якому працюють і здобувають освіту близько 9 млн осіб.

Класична українська освіта має давні традиції та принципи, які сформувалися з часів Великокняжої України-Руси та розвинулися й набули нових форм за часів Козацької держави – це відкритість до світу, європейська орієнтація, прив’язка до християнських цінностей, ідеї гуманізму, домінанта гуманітарної освіти.

В давній Україні була створена унікальна й самобутня вітчизняна освітньо-наукова система, яка увібрала досвід країн Європи, була багатоплановою і багаторівневою, включала початкові, середні школи-колегіуми, спеціальні школи, вищі школи – академії, університети. Вона забезпечила практично повну грамотність населення країни, а також умови для формування і зростання української духівничої, військової, світської, наукової еліти. Втім, потрапивши під «братню опіку» Російської імперії, майже всі здобутки в освітній царині були загублені.

В середині ХІХ ст. стан освіти в українських губерніях Російської імперії був одним із найгірших у країні, абсолютна більшість населення залишалась неграмотною. Неписьменним було понад 90% населення України. Лише після Земської реформи 1864 року почалось поліпшення ситуації. Провідну роль тут зіграли освітні товариства – громадські організації, які проводили культурно-освітню роботу серед населення України («Київське товариство грамотності», «Харківське товариство грамотності», «Руська бесіда», товариства «Просвіти»).

Нині українські освітяни стоять перед новими викликами: боротьба з корупцією, освітня реформа, гідна оплата праці, підвищення престижу професії тощо. Але, попри проблеми, свято є святом, і День учителя залишається одним із найулюбленіших професійних свят України, адже, як казали у давнину українці – «вчитель, наче родитель». Державі ж не варто забувати, що освіта – це один з основних важелів цивілізаційного поступу й економічного розвитку.

По матеріалах Укрінформ

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk