В Києві відбулася інтерактивна Всеукраїнська конференція організацій та рухів, що працюють з внутрішньо переміщеними особами.

5 марта 2015
3171 просмотр Голосов: 0 Автор:Oleg
article7600.jpg

24-25 лютого в Києві відбулася інтерактивна Всеукраїнська конференція організацій та рухів, що працюють з внутрішньо переміщеними особами. Конференцію організували Інститут «Республіка» та Регіональне представництво Фонду Фрідріха Еберта в Україні. Партнерами заходу виступили: Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, ініціатива «Восток СОС», Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій, ініціатива «Донбас СОС», Центр громадянської просвіти «Альменда» та проект «Сприяння діалогу і примиренню в регіонах України». Інформаційним партером став тижневик «Наши Вести». В конференції взяли участь 95 учасників та понад 20 спікерів з різних куточків України. Громадські активісти та волонтери, представники міських адміністрацій та учбових закладів, підприємці, представники міжнародних організацій та ЗМІ, органів державної влади та депутати, і безпосередньо внутрішньо переміщені особи.

Перший день конференції був присвячений аналізу актуальних проблем внутрішньо переміщених осіб та пошукам їх вирішення. З вітальним словом виступили організатори конференції – Олександра Скиба, Інформаційний директор Інституту «Республіка» та Марія Коваль, представник Регіонального представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні. Першу панель спікерів відкрила Жанна Лук’яненко, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб, яка детально розповіла нинішню ситуацію з переселенцями та закликала організації звертатись з питаннями та пропозиціями до офісу Уповноваженого. Валентина Буковська, психолог, координатор по роботі з ВПО громадської організації «Асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» висвітлила нелегку ситуацію з нинішнім становищем ВПО, які виїхали з Донбасу в нинішній час. «Це вже зовсім інші люди, які бачили смерть своїх близьких. Реабілітація таких переселенців може затягтись на роки» — зазначила Валентина. Про труднощі психологічної реабілітації також зазначила Наталія Романь, психолог, медіатор та фасилітатор. Ситуацію з мешканцями Донбасу в зоні бойових дій описала Євгенія Величко, активістка Донбас СОС. «Зараз там люди помирають не лише від куль та снарядів, а й від голоду. Після введення пропускного режиму, стало в рази складніше перевозити гуманітарну допомогу мирному населенню». – розповіла Євгенія.

Наступна панель виступаючих була зосереджена на інформаційній політиці та міжнародній допомозі. Зокрема щодо висвітлення у ЗМІ ситуації з переселенцями виступили Олег Поліванов, редактор інформаційного агентства «Время», та Ірина Макарова, представник Спілки молодих політологів України. Ірина наголосила на необхідності волонтерським та громадським організаціям публікувати інформацію про їх діяльність та поширювати її серед ЗМІ. «Це є запорукою успіху організації та поширення правдивої ситуації як з переселенцями, так і з Донбасом». Ірина навела приклад рейтингу сотні переглядів відео-ролика громадської організації, що допомагає переселенцям, в порівнянні з рейтингом російської пропаганди проти українських волонтерів, яка нараховувала десятки тисяч переглядів на YouTube.

В рамках міжнародної допомоги виступили Руслан Федоров, представник ПРООН, та Роман Любченко, представник Міжнародної організації з міграції в Україні. Вони розповіли про майбутні програми фінансування на допомогу переселенцям і рекомендували слідкувати за оголошеннями на сайтах їх організацій.

Окрім аналізу нинішньої ситуації, учасники змогли й напрацювати план дій щодо вирішення існуючих проблем. В процесі обговорення були обрані 4 актуальні теми – працевлаштування та житлове забезпечення ВПО, психологічна адаптація та інформаційна безпека. На базі цих тем були сформовані робочі групи та напрацьовані плани робіт. Напрацьовані пропозиції були озвучені на другий день конференції народному депутату Ганні Гопко, яка також взяла участь у конференції (відео з виступом Ганни та відповідями на запитання додається до релізу). Також пропозиції були оформлені у вигляді листа з підписами від учасників конференції і надіслані до органів державної влади, які відповідають за долю внутрішньо переміщених осіб. Одною з основних виділених проблем організаціями стала відсутність єдиної державної програми щодо переселенців. Зокрема про це говорили як представники влади – Жанна Лук’яненко, так і представники різних громадських організацій та ЗМІ. Зокрема Олег Поліванов зазначив: «Згадаймо 2012 рік, «Євро-2012». Тоді була створена навіть окрема посада віце-прем’єр-міністра, підготовлені тисячі волонтерів, відбувались навчання міліції та інших чиновників, як зустрічати іноземців, як надавати першу медичну допомогу і т.д… А що ми на разі маємо з переселенцями? Ні єдиної програми, ні централізованого управління на рівні держави, яке б займалось вирішенням проблем переселенців».

Після виступу Ганни Гопко та запитань до неї, учасники конференції надихали своїми розповідями успішні переселенці з Криму, Донецької та Луганської областей України – Галина Джикаєва, режисер, акторка із Сімферополя, Олена Черенкова журналістка з Луганську та Олександр Горбатко, засновник «Донбас СОС» з Горлівки Донецької області. Ці люди, незважаючи на всі тяжкі ситуації, змогли не лише вистояти, а й знайшли себе на новому місці – у містах, в які вони переїхали. Кожен займається улюбленою справою та приносить величезну користь суспільству своєю діяльністю.

Далі конференція була продовжена паралельними групами майстер-класів на теми: «Права переселенців та юридична допомога», «Психологічна допомога» та «Інформаційна безпека. Висвітлення проблем переселенців та зони АТО». Учасники могли відвідати ті майстер-класи, які їм найбільш цікаві та можуть знадобитись у подальшій їх діяльності. 16 відомих спікерів, 13 важливих тем майстер-класів надихнули учасників на нові ідеї та бажання активно діяти далі.

Конференція стала початком співпраці між різними організаціями та матиме практичне продовження.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети