Загиблих мігрантів поховали в братській могилі на Мальті.

23 апреля 2015
2594 просмотра Голосов: 0 Автор:Dreamy
article8383.jpg

На Мальті поховали 24 людини, які загинули в найбільшій із відомих морських катастроф у Середземному морі.

У катастрофі судна з мігрантами, яке затонуло біля узбережжя Лівії в неділю, загинули понад 800 людей. Італійська поліція каже, що причиною катастрофи стала помилка капітана судна з мігрантами, яка призвела до його зіткнення з торговим судном, що йшло на допомогу.

Загалом від початку року в подібних катастрофах загинули вже 1750 людей.

Лідери країн ЄС проводять сьогодні ввечері надзвичайний саміт у Брюсселі, щоб знайти шляхи того, як зменшити число втікачів, які ризикують життям у спробі перетнути Середземне море.

24 мігрантів на Мальті оплакали і похоронили, хоча імена їхні невідомі.

Їхні прості труни з темного дерева повільно пронесли з лікарняного моргу службовці мальтійських збройних сил дорогою, викладеною букетами квітів.

Мігранти, які раніше перетнули Середземне море в пошуках кращого життя, разом із мальтійськими урядовцями і міжнародними представниками взяли участь у жалобній церемонії, яка проходила в білому шатрі, зведеному біля шпиталю Богоматері у Валетті.

Коли труни виклали на червоному килимовому покритті, жінки із Сомалі, Еритреї та інших африканських країн, відкрито голосили, витираючи обличчя хустинами.

Під час церемонії, яка тривала 45 хвилин, єпископ Гозо і імам прочитали уривки з Біблії і Корану.

Всіх загиблих поховали в братській могилі.

Цього року лише до Італії прибули понад 21 000 мігрантів.

Прикордонна служба ЄС Frontex каже, що ще 13 000 людей прибули до країн ЄС, переважно до Греції, східним Середземномор'ям, і ще 1800 прибули до Іспанії.

У Брюсселі в четвер увечері проходить надзвичайний саміт ЄС, на якому лідери 28 країн Євросоюзу обговорюють план дій із 10 пунктів, що має на меті не допустити нових смертей на морі.

Європейський Союз критикували за обмежену природу операції порятунку в Середземному морі «Тритон», яка замінила масштабнішу за обсягами італійську операцію Mare Nostrum.

Деякі члени ЄС казали, що та операція занадто коштовна і лише збільшує потік мігрантів з Африки.

Однак правозахисне угрупування Amnesty International заявило, що припинення операції Mare Nostrum сприяло значному збільшенню смертності мігрантів і біженців.

Верховний комісар ООН з питань біженців Антоніо Гуттереш також заявив, що відсутність масштабної рятувальної операції не скоротила, а навпаки, збільшила число людей, які намагаються перепливти Середземне море.

Перед початком саміту у спільній заяві ООН і Міжнародна організація міграції (МОМ) закликали лідерів країн ЄС розширити морські рятувальні операції і збільшити кількість біженців, яких вони у себе приймають.

«Відповідь Європейського Союзу не повинна обмежуватися нинішнім мінімалістським підходом, який зосереджується переважно на стримуванні потоку мігрантів і біженців, які прибувають на береги ЄС», — сказано в заяві, яку підписали комісари ООН з питань біженців і прав людини Зейд Раад Аль-Гуссейн і Антоніо Гуттереш, представник ООН з питань міграції Пітер Сазерленд і голова МОМ Вільям Лейсі Свінг.

http://www.bbc.com/

Похожие статьи:

Новости в миреДжоли и Питт закрыли пляжи на Мальте

Новости в миреРоссия назвала Мальту и Испанию пособниками террористов

Новости ОбществаНа встрече в Киеве Порошенко и президент Мальты договорились о прямом авиасообщении

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети