​Депутати Держдуми вимагають засудити Горбачова за розвал СРСР

10 апреля 2014
3798 просмотров Голосов: 0 Автор:Євген Торін
article4424.jpg

Перший та останній президент СРСР Михайло Горбачов може стати фігурантом кримінальної справи про розвал СРСР.

Депутати Держдуми РФ направили звернення до Генпрокуратури Росії з проханням розслідувати події, що сталися у період розпаду Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

На їх думку, рішення Генпрокуратури і стане офіційною позицією нинішньої держави щодо трактування подій тих років.

Депутати Держдуми вимагають від генерального прокурора Росії Юрія Чайки провести розслідування за фактом розвалу СРСР та в разі визнання незаконності факту розвалу СРСР притягнути до відповідальності причетних до цього осіб, у тому числі — першого екс-президента — Михайла Горбачова. Про це йдеться у парламентському запиті до Генпрокуратури.

Даний запит був підготовлений депутатами Євгеном Федором і Антоном Романовим від «Єдиної Росії», Іваном Нікітчуком і Олегом Денисенко від КПРФ і Михайлом Дегтярьовим від ЛДПР.

Депутати вимагають провести прокурорську перевірку подій, що відбувалися в період розпаду Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

У своєму запиті вони відзначають той факт, що в ході всесоюзного референдуму громадяни переважною більшістю СРСР висловилися за збереження єдності країни, а вищі партійні особи вчинили незаконні дії, за якими послідував розпад СРСР на окремі держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Комісія ПАРЄ підтримала проект про позбавлення росії голосу до кінця року

У запиті парламентаріїв відзначається ще й той факт, що 4 листопада 1991 управління з нагляду за виконанням законів про держбезпеку Генпрокуратури СРСР порушило кримінальну справу стосовно президента Союзу Михайла Горбачова, проте 5 листопада того ж року, «перебуваючи під впливом з боку першого і останнього глави СРСР», Генпрокуратура скасувала постанову про порушення кримінального провадження.

Для оцінки інститутів сьогоднішньої влади необхідний повний і достовірний юридичний аналіз подій 1991 року. Потрібно врахувати і факти свідомої ліквідації органів влади та підробки документів референдуму. Це нам дасть розуміння нинішньої позиції «п'ятої колони» і її технологій, які, до речі, мало змінилися. Крім усього іншого, це дасть правильну історико-політичну картину, яка дозволить зробити достовірні висновки. І нарешті, це дасть поштовх національно-визвольному руху на території країн колишнього СРСР. Що ж до Горбачова, я не думаю, що Німеччина видасть його, у разі якщо результати слідства доведуть його провину у розвалі країни і статус шпигуна США, відповідно до якого він і будував свою тодішню політику, — каже «єдинорос» Євген Федоров.

Михайла Горбачова звинувачують в створенні Держради СРСР, яку він і очолив. За словами депутатів, створення подібного органу та покладання на нього державних повноважень суперечило Конституції СРСР. Саме Держрада СРСР стала тим органом, який прийняв постанови про незалежність країн Прибалтики, незважаючи на те, що, згідно із Конституцією СРСР, подібне рішення не могли приймати навіть легітимні владні органи.

Депутати підкреслюють, що подібні злочини не мають терміну давності, а сам Горбачов на даний момент не захищений ніяким імунітетом, і ніщо не заважає здійснити кримінальне переслідування стосовно нього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Будь-який іноземець може стати громадянином Росії

Ліберал-демократ Михайло Дегтярьов вважає, що рішення Генпрокуратури стане офіційною оцінкою подіям 1991 року, яка буде винесена владою Росії:

Це дуже важливо зробити, оскільки до цих пір не було дано жодних правових оцінок за фактом розчленування держави. Але всі факти говорять про те, що це була спланована акція, і винні мають понести покарання. У тому числі і Горбачов. Наслідки подій 1991 року ми пожинаємо й досі. Люди в Києві гинуть і будуть.

Це не перша ініціатива щодо першого президента СРСР.

У травні 2013 року в Інтернеті поширилася петиція, ініційована інформаційним агентством «REX» спільно з блогерами. Підписавши петицію вимагали позбавити Михайла Горбачова вищої нагороди Росії — ордена Святого Апостола Андрія Первозванного, врученого йому Дмитром Медведєвим.

«Переконані, що вручення ордена людині, що порушив присягу, своїми руками знищив СРСР, президентом якого він був, є символом зневаги до тієї країни, усвідомленим знущанням над пам'яттю людей, що відбудовували Радянську державу і стояли на захистіїї ціною свогоі життя», — говорилося в петиції, що набрала кілька тисяч підписів.

Похожие статьи:

Политические статьи​США допоможуть Києву грошима Віктора Януковича

Происшествия​Костянтин Ернст намагався застрілитися після розмови з Путіним

Новости ПреступностиБез пояснення причин скасована сесія Одеської облради

Новости Культуры​У Данії починається пісенний конкурс «Євробачення-2014»

Новости Спорта​Фінал Кубка України з футболу може пройти у Полтаві

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk