«Мітингувальників на Україні переконає тільки щось значне»

11 февраля 2014
2612 просмотров Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article3713.jpg

Керівник представництва «Фонду імені Генріха Белля» на Україні Кирило Савін вважає, що відставка українського прем'єр-міністра і скасування гучних законопроектів «хоча і є кроками у правильному напрямку, але зроблені занадто пізно».

— Ще пару місяців тому ними можна було б заспокоїти ситуацію, — заявив Савін у своєму інтерв'ю австрійському виданню «Die Presse». — Тепер же я сумніваюся в тому, що єдина точка зору буде знайдена без дострокових президентських виборів або, припустимо, змін до конституції.

Янукович, впевнений Савін, занадто «довго намагався відсидітися під час кризи, грати на час, в результаті чого ситуація стала ще більш серйозною».

Мітингувальники, за словами голови представництва фонду, «є неоднорідною структурою, вона складається як з невеликих груп, так і з окремих людей, взагалі ніяк не пов'язаних з якимись організаціями». Це одночасно і добре, і погано, адже «хтось повинен буде вести переговори з Януковичем, не можуть же до нього прийти дві тисячі осіб». В принципі, стверджує Савін, «легітимність української політичної опозиції мала». «На Україні не вірять політикам. Вони, на думку народу, керуються у своїх діях виключно власними інтересами.

Причина, по якій на Майдані так багато радикальних угруповань, полягає в тому, що там «з самого початку було чимало націоналістів, причому не тільки з партії «Свобода». «Свобода», продовжує Савін, лише «верхівка айсберга, крім неї існує ряд напіввоєнізованих організацій, праворадикальних та хуліганських угруповань, і середина січня стала для них зоряним часом». Тепер радикали вважаються героями, адже мирні протести не могли ні до чого привести тривалий час.

В цілому Савін визнає, що побоюється подальшої ескалації конфлікту, що цілком можливо, якщо переговори ні до чого не приведуть. Також можливо, що помірна опозиція знайде компроміс з владою, але вулиця його не прийме. «Тому влада повинна зробити щось значне — все інше українців переконати не зможе».

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk