​Інна Богословська про Тимошенко, Герман та нову владу

2 апреля 2014
7169 просмотров Голосов: 0 Автор:
article4357.jpg

Інна Богословська — це інкубатор інформації. Інформація в цьому інкубаторі дбайливо зберігається, визріває і потім «вилуплюється».

Але нерідко Інна Германівна працює на випередження, не чекаючи «відповідного моменту». Ми можемо лише здогадуватися про те, яку гру вона веде, але у Богословської, в будь-якому випадку, є своя позиція.

Спочатку не планувалося питати про Льовочкіна, розуміючи, що Богословська, як і Штірліц у відомому анекдоті, «все одно викрутиться». У підсумку все-таки запитали і отримали прогнозовану відповідь.

Зате про Тимошенко колишня глава слідчої комісії Ради готова говорити без втоми. Особливо зараз, коли ЮВТ — знову повновагий суб'єкт Великої Гри.

Якби ви були директором великого видавництва, скільки б заплатили Ганні Герман за книгу спогадів про Януковича ?

Ха! Я не вірю Ганні Герман і не вважаю, що це може бути правдива книга.

А вам би вистачило інформації для своєї книги про нього?

Ну, у мене її значно менше, ніж у Ганни Герман — це напевно. Янукович в нашому спілкуванні, судячи з усього, вибрав той формат, що не провокував мене на гостру реакцію. Я ніколи не була в Межигір'ї, але якби разочок туди заїхала, то на цьому наше спільне спілкування і закінчилося б.

У Хонці, насправді, побувало не так багато нардепів від ПР. Що вони говорили, коли побачили умови, в яких жив президент?

Я б хотіла уточнити, що «Партія регіонів» — це як зріз суспільства: там є і були зовсім різні люди — герої і покидьки, ідеалісти і абсолютні прагматики. Це величезний конгломерат. Що всіх об'єднує — це «хто чинить», а не «говорітелі». І це мені було симпатично.

Тому, коли зараз намагаються всіх під одну гребінку чесати, зі словами, що «регіонали» — негідники, вбивці і злодії, це неправильно.

Все-таки — як вони реагували на стиль життя Януковича?

Люди, з якими спілкуюся я, відчувають нудотні почуття. І вживають щодо Януковича бридливі епітети і слова обурення, що межують з ненавистю. Потрібні приклади? Будь ласка: «покидьок, який усіх «кинув» і підставив», «жлоб, який нажертися не міг».

При цьому у нього був свій неповторний шарм.

Не знаю як щодо шарму, але в нього була зовсім очевидна харизма. Він би ніколи не став президентом, піднявшись із дна життя, не володіючи нею. У нього була дуже велика харизма і він дуже сильний організатор. Він може організувати будь-який процес.

Що ж він так деградував?

Влада розбещує, а абсолютна влада розбещує абсолютно. А коли вона лягає на комплекси і вседозволеність.… І коли люди з його оточення в якийсь момент сказали: не хочемо ми псувати з ним стосунки і говорити йому правду.…

Олесь Доній так висловився щодо формування нової коаліції: було абсолютно незрозуміло, як її «клепати». Можете пригадати, як «клепалась» коаліція?

Я запропонувала такий принцип: створити її на базі тих 236-ти депутатів, які проголосували за припинення вогню (що було підтримано і багатьма організаціями на Майдані). Це було б чесно. Адже це ті люди, які пішли на принцип у вирішальний момент. Два місяці ми — Богословська, Жванія і Мельниченко — щодня спілкувалися з величезною кількістю депутатів: вмовляли, пояснювали, намагалися запобігти вбивства і масові людські жертви. … Якби до нас відразу прислухалися, була можливість обійтися малою кров'ю.…

А що робити з «боягузом» (за висловом нардепа Лабунської) Тігіпко, який 20-го лютого так і не зважився прийти в Раду?

Життя з ним зробить все саме і все розставить на свої місця.

Він невиправний боягуз?

Він — комсомолець, невиправний комсомолець. Мені дуже шкода. Дуже талановита людина, міг би бути дуже ефективним.… Але брак волі — його велика проблема.

Були торги при створенні коаліції?

Так все зрозуміло, господи! Є група, якої там і близько не повинно було виявитися — група Хомутинника. Це катастрофа. Коли я їх побачила в списку, то відмовилася входити в коаліцію. Зробила все, щоб вона була створена, але не увійшла.… Я попереджала: не можна допустити, щоб люди, які «пиляли» бюджет, ставали членами нової коаліції. І зараз, коли Хомутиннік завів свого керівника в податкову адміністрацію, хіба потрібні ще якісь докази?

Кажуть, і митницю під себе підім'яв.

Це — розмови, а податкова — факт. Це неподобство і ницість. Хомутиннік напряму представляє Клименка, Арбузова і «сім'ю».

А хто ще, крім нього?

Ну, всередині «Партії регіонів» залишилося достатньо людей. І Ахметов, схоже, не перервав бізнес-відносин з Януковичем.

При бажанні можна було створити коаліцію і без групи Хомутинніка — ви б увійшли, інші нардепи приєдналися.

Сто відсотків.

Але чому тоді була зроблена ставка саме на них?

Але там же не тільки Хомутиннік. Там ще Антон «Тендерний Король» Яценко. Та що ні прізвище — то «радість». Це продовження торгу! Всі ці хлопці — це «любі друзі» Клюєва. Говоримо «Клюєв», маємо на увазі Медведчука. Клюєв продовжує бути в центрі переговорного процесу. Виходить, що людину, яка керувала розгоном «Евромайдана» в ніч на 30-е листопада, ніхто не чіпає, як і його бізнес. А Тимошенко продовжує гру з Путіним.

Пам'ятаєте, як ви заявили з трибуни парламенту про наявність відео, на якому один і той же чоловік стріляє і в сторону демонстрантів, і в бік «Беркута». А адже відео ніде так і не з'явилося. ...

А як воно могло бути показано? Це було, коли ми заходили в парламент через під'їзд спікера. Стояв «Беркут». Половина з них кидалися і кричали на нас — говорили, що ми їх зрадили.… В цей час «Беркут» вже здригнувся і два його керівника збиралися переходити на бік Майдану, це було 20-го числа. Так от, а друга половина «беркутівців» говорила, що це не демонстранти по них стріляли, а спеціальні провокатори. І один з них на великому чорному смартфоні показує нам відео (була не тільки я, а й інші депутати), на якому видно: хлопець на розі будинку в одязі «беркутівця», у балаклаві і шоломі, з жовтою пов'язкою на руці підводиться з корточек і дає чергу в бік Майдану, а потім робить те ж саме в протилежний бік.

І той хлопець нам каже: «Я даю гарантію — ми його з-під землі дістанемо!». «Беркутівці» починають сперечатися один з одним. Ми просимо: дайте нам відео. А нам відповідають: «Ми того провокатора знайдемо і живцем до вас приведемо. Це точно не наш. Даємо гарантію, що він переодягнений». Ми потім намагалися знайти тих хлопців, але нічого не вийшло.

У що грає Віталій Кличко (і його команда), заявляючи про підтримку Порошенка?

Це правильне політичне рішення. Ідеальний варіант, якби опозиція таки домовилася про єдиного кандидата, але оскільки вже з'явилася «мадам війна», то ми зараз знову отримаємо повний хаос. З боку Кличко було дуже правильно увійти до коаліції з Порошенком як з людиною, яка представляє і Майдан, і промисловців — він зрозумілий і для Сходу, і для Заходу.

Чотири місяці тому Кличко був би ідеальним кандидатом в президенти. Зараз же, в умовах зовнішньої і внутрішньої агресії, потрібна людина, здатна приймати швидкі рішення, що має величезний управлінський досвід і здатний вибудовувати комунікацію з усіма. Цим критеріям найбільше відповідає Порошенко.

Я б вітала таку конструкцію: Кличко — мер Києва, від «УДАРу» — спікер після президентських виборів, Порошенко — президент. Це був би корисний для України варіант.

З приводу «вибудовування комунікації з усіма»: Порошенко ж в 2005-му нібито намагався «віджати» у донецьких бізнес.

Він був головою РНБО і вів себе досить жорстко. Все це пам'ятають і багато йому цього не прощають.

І як після такого Ахметову його сприймати?

Ну, давайте не робити з Ахметова абсолют. Майбутні президентські вибори будуть дуже специфічними. По-перше, малобюджетними. Нікому не потрібно збирати умовний мільярд доларів на кампанію. По-друге, дуже публічними і відкритими. Важко буде робити щось «під столом». Єдине, Тимошенко зараз по старій пам'яті вибудовує владну вертикаль таким чином, щоб забезпечити собі адмінресурс, до якого вона так звикла. Вона завжди його використовувала. Зараз щодня розставляють по кілька десятків голів райадміністрацій — і ніхто не знає, хто ці люди. А розставляє їх Пашинський — великий «моральний» авторитет. Аваков виконує ту ж роль — він поставлений, щоб МВС стало опорою Тимошенко на цих виборах.

До слова, як трактувати призначення в регіонах — коли донецьку міліцію очолила людина Ахметова, коли ледь не за кожним обласним начальником тягнеться шлейф негативу?

Все те ж саме.… У Тимошенко є домовленість з Путіним — у мене немає ніяких сумнівів в цьому. До цього його ставка двічі не зіграла: у 2004-му з Януковичем і в 2010-му з Тимошенко. Але зараз він знову буде «грати в Тимошенко».

Сценарій із звільненням Тимошенко і нейтралізацією Януковича був розписаний під літо цього року. Просто Майдан це все прискорив і загострив. Всі призначення, які зараз відбуваються, говорять про те, що Тимошенко домовилася з Путіним. Цим викликана і подвійна гра, і корупційні призначення.

Її мали випустити влітку, щоб був час набрати рейтинг до зими 2015 року?

Безумовно.

Специфічні у вас, звичайно, оціночні судження.

Тимошенко — птах-фенікс. Прошу нікого не перебувати в ілюзіях. Це дуже небезпечний конкурент. І ті, хто вважають, що такої конкуренції не існує, і шапкозакидацьки стверджують, що вона ніколи не пройде у другий тур — це дуже наївні люди.

Коли Тимошенко пропонує відмовитися від зомбування людей за допомогою прямої реклами, а замість цього кличе всіх на дебати, вона намагається затягнути конкурентів на свою територію ?

Їй здається, що вона блискуча в дебатах. Але в чому її проблема зараз — вона наскрізь брехлива людина. Вона штучна так само, як штучний її макіяж, хвороба, як була штучна її коса. У період, коли суспільство бажало «божків», вона була затребувана. Тому що на іконі все теж завжди блищить. Але зараз її брехливість видна і неприродна.

А оскільки вона змінити себе не може — вона ж ніколи в житті правду не говорила і навіть не знає, що це таке.… Нормальна людина, що має почуття власної гідності і почуття справедливості, «з'їсти» це не зможе. Але любителі є.…

Ахметов буде грати в Тимошенко?

Здатний. Більше того, якщо вона вийде в 2-й тур, я даю більше шансів на те, що він поставить на неї, а не на Порошенка.… Я вважаю, що Ахметов зробив одну колосальну тактичну помилку, зробивши своїм політичним провайдером Новинського. Тому що Новинський:

а) не має взагалі ніякого досвіду політичної роботи;

б) дуже самовпевнений і вважає, що в політиці можна працювати так само, як на заводі, будучи власником або головним акціонером; в політичному просторі не можна сказати — ми вирішили так, і ви будете це виконувати. І за це йому можна поставити «двійку».

Дуже багато говорили: Колесников — така емоційна людина, він не може бути політичним форвардом Ахметова. Так от, Колесніков як політичний діяч — у рази сильніше, ніж Новинський. У рази!

І коли Ахметов зробив ставку на Новинського, він багато втратив. Як Янукович, не маючи достовірної інформації та правильної аналітики, робив величезні управлінські помилки, так і Ахметов зараз не має достовірної інформації. Більше того — він поставив малодосвідчену людину на дуже складне і небезпечне професійне політичне поле.

Рішення Тігіпко балотуватися в президенти — це фальстарт для того, щоб не залишитися ні з чим?

Він дізнався або ввечері, або вранці в день свого висунення про те, що його хочуть «кинути» на з'їзді, висунувши Добкіна. Цілком можливо, що Добкін порахував, що «кинуть » його, і тому у нього теж не витримали нерви і він зареєструвався кандидатом у президенти. Але «кинути» повинні були саме Тігіпко.

Він дізнався про це і, у зв'язку з тим, що він людина горда, вступив емоційно.

Гордий?

Звичайно. Він горду і волелюбна людина, тому дозволяє себе принижувати і урізати власну свободу.

Можливе висунення Добкіна — це ...

Добкін — це Кремль.

Добре. Але хіба це не профанація з боку «Партії регіонів»? Він же не візьме більше 5 %.

Буде більше. Я про інше хочу сказати: будь-яка людина, яку висуне ПР — плюс для України. Бо якщо вони зіграють в ігри Кремля (інтерв'ю з Богословською відбулося в п'ятницю — автор) і не визнають ці вибори, то, по-перше, кожен, хто там залишиться, стає ворогом цілісності і недоторканності країни. А другий мінус: це що замість «індивідуального Януковича» Путін буде грати з багатоголовим об'єктом, в якого перетвориться ПР.

З безлічі нормальних людей Партії регіонів вкотре намагаються зробити гарматне м'ясо. Вони стануть невиїзними, їх будуть гнати, як зайців, по всій планеті. І якщо вони не проголосують за висунення кандидата в президенти від політсили, це буде їх плата за чужу гру.

Але на цьому тижні фракція ПР повстала, коли їй намагалися нав'язати рішення зверху.

Так, але з'їзд — штука більш складна. Туди ж висувають делегатів. Це селекція з селекції. Якщо вони підуть в жорстку конфронтацію щодо невизнання виборів, це означає, що в країні у травні буде військова агресія.

Ну, або в квітні.

Не думаю, що раніше.

Скажіть, а який вплив Льовочкіна на сучасне політичне життя?

Час покаже. Льовочкін — блискуче освічена талановита людина ліберальних поглядів з величезним досвідом роботи в авторитарних системах. …

Гаразд, йдемо далі. Ви вірите, що така Рада здатна проголосувати за власні перевибори?

Хтось їм вже дав гарантії. І цей «хтось» — Тимошенко, тільки вона грає в такі ігри. Розмова про те, що перевиборів не буде, виникла зовсім недавно, кілька днів тому. Хлопці піднеслися, а я кожному з них сказала: якщо ми самі не підемо на вибори, то ця будівля, в якій працюють депутати, піде туди разом з нами. Люди цього не пробачать.

Я зараз у жахливому внутрішньому конфлікті. Я ж юрист і знаю, як з системою боротися зсередини системи. Її можна перемогти. Але так як усередині системи ніхто цього не розуміє, то створюються моторошні передумови для народного бунту. Під час революції всі учасники діють усвідомлено, під час бунту — емоційно. І якщо ми не зробимо правильні висновки, то буде бунт. Якщо люди «всередині системи» нічого не зроблять, то в серпні-жовтні вона буде зламана ззовні.

Про «систему»: пакет антикризових законів став предметом великого торгу?

Крім пакету антикризових законів, мене в минулий четвер ще цікавило, як проголосують за закон по суддям. Нагадаю: 7-го квітня має відбутися з'їзд суддів, на який усі делегати обрані Портновим. Єдина вертикаль, яка йому не підкорялася — це господарські суди. Дві інші вертикалі — люди Портнова. На цьому з'їзді суддів буде вирішуватися таке «малесеньке» питання, як обрання членів Конституційного суду. Якщо це буде зроблено людьми Портнова, значить, Тимошенко отримає повний контроль над КС. Значить, реалізується той план, який був закладений давно — така Конституція, яка потрібна їй, Портнову і Кремлю.

Нагадаю, що парламент проголосував за спеціальну комісію з розробки нової Конституції. Склад цієї комісії повністю узгоджував Портнов. Секретар комісії — Писаренко, хлопчик на побігеньках у Портнова. Портнов зараз громадянин Росії і радник пана Путіна. А Писаренко сидить в сесійній залі українського парламенту і дуже активний. Хто в четвер виступав, що не можна приймати закон про люстрацію суддів — Пилипенко. Це — друга рука Портнова. Якщо Писаренко — права, то Пилипенко — ліва. Голосами групи «політичних економістів » (група «Економічний розвиток», — автор) фактично була провалена судова люстрація, лише в першому читанні прийняли цей закон. Якби не зробили і цього, з парламенту ніхто б не вийшов — Єгор Соболєв привів людей під стіни і ті спеціально «стимулювали» ухвалення закону.

А не проголосували за нього в цілому лише для одного — щоб спокійно провести з'їзд суддів і обрати членів КС. Ви ж пам'ятаєте, як парламент проголосував за те, щоб частина суддів КС, що наділили Януковича найширшими повноваженнями, притягнути до відповідальності? Але після цього КС обирає своїм головою Юрія Бауліна, одного з тих суддів, який голосував за згадане вже неконституційне рішення.

А ви знаєте, що голова Печерського суду, повна креатура Портнова, призначена головою суду Ялти (мова про Інну Отрош, — автор)? Вона вже прийняла російське громадянство. І, за моєю інформацією, отримає високу посаду в судовій системі Криму.

Скажіть, в «Партії регіонів» свого часу виробили чітке розуміння того, чому Тимошенко підписала «кабальні» газові контракти?

Там все очевидно. Я ж двічі очолювала слідчі комісії по газу. Сто відсотків були кулуарні домовленості. Ми пам'ятаємо 5-годинні нічні переговори тет Тимошенко з Путіним, після яких вона вийшла з готовим текстом. А текст договору писався «Газпромом», не було навіть варіанту українською мовою. Про те, як проходило підписання, є свідчення Дубини і Продана, який зараз знову став міністром. І після цього Путін з Медведєвим зіграли в гру: Медведєв від імені Росії нібито підтримував Януковича, а Путін — Тимошенко.

Просто є версія, що газовий контракт 2009-го року повинен був вдарити по підприємствах Південного Сходу, поставити їх на коліна, а їх власників, переважно «регіоналів», змусити продати заводи за безцінь росіянам.

Разом з тим контрактом був підписаний протокол, в якому було більше ста українських підприємств, які Тимошенко зобов'язалася продати Росії за схожою ціною. Потім ці ж підприємства пред'явили Януковичу, а він парирував — серед підписантів інше прізвище, не його. Безумовно, був торг. Тимошенко продає Україну — ну, які ще докази потрібні?!

Тимошенко працювала з Медведчуком з моменту голосування за неї як прем'єр-міністра в лютому 2005 року. І напередодні голосування я сказала моїм колегам з США і Великобританії (а у них же була ейфорія): «Ми зрозуміємо, буде демократизація країни або буде контрреволюція і авторитарна модель, коли побачимо, хто буде обраний прем'єр-міністром і хто за нього проголосує». На мене мої колеги — лорди, сенатори, конгресмени — дивилися з недовірою. У підсумку за Тимошенко проголосувала СДПУ(О). Тоді мені все стало зрозуміло.

Ганна Герман вже після втечі Януковича «вколола» вас, сказавши, що це ви посадили Тимошенко.

Я вам розповім таку історію. За тиждень до відмови від підписання Вільнюської угоди у мене з'явилася інформація, що так і станеться. До мене в залі підсіла Герман і сказала, округливши очі: «Ти знаєш, що іде мова, що Наші відмовляться від Євросоюзу? Якщо так станеться — то все, я в тій же годині виходжу з партії, кладу мандат, все — мене тут не буде, зрадити євроінтеграцію — це Неможливо.… А ти як?».

Відповідаю: «Вийду з партії в ту ж секунду. Я рік життя поклала на роботу з євроінтеграції. І я ніколи не підпишуся під Митним Союзом». У відповідь: «Я теж, я теж».

І коли я вийшла з партії, вона назвала мене зрадником. Після подібного, Герман для мене перестала існувати взагалі і я навіть не хочу говорити про це.

Все-таки: можна сказати, що це ви посадили Тимошенко?

Я зробила колосальну роботу за правоохоронні органи як голова комісії ВР. Нам вдалося добути ті документи, яких не було у прокуратури. У тому числі, лист Міноборони РФ, в якому було підтверджено борг ЄЕСУ в $ 400 млн. Якби ми тоді не провели цю пекельну роботу, ніхто б не ризикнув щось зробити. Коли ми отримали ці документи, я відразу ж зробила їх предметом публічної інформації, і слідчим органам вже нікуди було діватися.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиБулатецький: Вибори в такій системі проводити немає сенсу

Новости ПолитикиВ оппозиции считают единого кандидата недостаточным для победы

Новости ПолитикиЧерез портрет Януковича депутат облради сидітиме вдома з електронним браслетом

Новости ПолитикиЯнукович насварив уряд Азарова за відсутність "покращення"

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk