​У проекті змін до Конституції у президента менше повноважень, а більше у Ради та Кабміну

19 мая 2014
4092 просмотра Голосов: 0 Автор:
article4777.jpg

У проекті змін до Конституції, презентованому 15 травня на засіданні профільної парламентської спецкомісії, пропонується розширення прав і повноважень парламенту і уряду, а права і повноваження президента відповідно урізуються.

Зокрема, в нову редакцію 85 статей Конституції вписали право парламенту на «дострокове припинення повноважень президента».

Згідно з тією ж статтею, у голови держави відібрали право подавати представлення про призначення міністрів закордонних справ і оборони. Відтепер увесь склад КМ призначатиметься ВР за представленням прем'єра, відмічає «Дзеркало тижня».

Якщо запропоновані зміни будуть прийняті, у президента залишиться тільки одна формальна причина достроково розпускати Раду — у тому випадку, якщо ВР впродовж 60 днів не сформує склад уряду.

Президента пропонується позбавити права призначати суддів. Втім, і Раду позбавляють від привілею обирати суддів безстроково. Усі кадрові питання у сфері судової влади пропонується передати Вищій раді юстиції.

Полегшена процедура звільнення президента від влади. Якщо раніше приводом для цього було «здійснення державної зради або іншого злочину», то тепер – «наявність в діяннях ознак складу злочину». Для початку процедури імпічменту знадобиться 150 голосів (раніше — 226), для остаточного вирішення – 300 (раніше — 338). Виключена норма про обов'язкове виведення Верховного Суду, що підтверджує наявність складу злочину в діяннях голови держави.

Нова версія Конституції захищає депутатів від репресій в стилі «пізнього Януковича». Надалі не можна буде позбавити нардепа повноважень «заднім числом», після прийняття присяги. А рішення про дострокове припинення повноважень парламентаря стає монопольним правом ВР (раніше це, в окремих випадках могли робити і суди).

Похожие статьи:

Новости УкраиныСьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій

СкандалСуддя Януковича знову на роботі?

Новости ПолитикиКримчанам під Росією буде не так той солодко

Выборы​В теледебатах вирішили прийняти участь всі кандидати в президенти України

Новости Политики​Симоненко більше не бере участь в президентській гонці

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk