​У Слов'янську звільнили військових спостерігачів ОБСЄ

3 мая 2014
3202 просмотра Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article4651.jpg

12-ть раніше затриманих співробітників організації передані представникам Ради Європи

Про звільнення 12-ти військових спостерігачів ОБСЄ в Слов'янську повідомив представник президента Росії Володимир Лукін.

Він підкреслив, що це звільнення – «добровільний гуманітарний акт», а не умови якої-небудь угоди.

Цю інформацію підтвердив «народний мер» Слов'янська В'ячеслав Пономарьов. Проте спостерігачі ОБСЄ доки не можуть покинути місто із-за перестрілки, що зав'язалася, між прибічниками федералізації і українських військових спостерігачі ОБСЄ звільнені в Слов'янську і доставлені на один з блокпостів, проте не відразу були передані представникам Ради Європи.

Про це заявив представник президента Росії Володимир Лукін.

— Звільнили усіх 12-тьох людей, які у мене в списку, — уточнив пан Лукін.

Він також підкреслив, що звільнення спостерігачів не було умовою угоди.

— Це був добровільний гуманітарний акт, і ми дуже вдячні за це хазяям міста, — сказав представник президента Росії.

Володимир Лукін також виразив надію, що за цим послідують і інші гуманітарні акти – «зокрема, припинення бойових сутичок і саджання сторін за стіл переговорів.

Інформацію про звільнення спостерігачів ОБСЄ підтвердив і «народний мер» Слов'янська В'ячеслав Пономарьов.

— Ми їх звільнили. Передали на один з блокпостів протилежній стороні, — заявив він в телефонному коментарі. — Ми робили все від нас залежне, щоб забезпечити їх безпеку.

Проте, звільнені спостерігачі ОБСЄ доки не можуть покинути місто із-за перестрілки, що зав'язалася, між прибічниками федералізації і українськими військовими.

— Ми проїхали один блокпост в Слов'янську, а інший не зуміли, там чується стрільба, йде локальні бойові сутички, ймовірно. Ми шукаємо обхідну дорогу, — повідомив Володимир Лукін.

За його словами, усі затримані співробітники ОБСЄ відчувають себе нормально, знаходяться з ним в автобусі.

Пізніше ОБСЄ повідомила про звільнення своїх спостерігачів на Україні. Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ і президент Швейцарії Дідьє Буркхальтер виразив вдячність усім сторонам, що брали участь в звільненні затриманих спостерігачів місії ОБСЄ. У свою чергу, МЗС України назвав звільнення спостерігачів ОБСЄ прикладом виконання женевських угод.

У зовнішньополітичному відомстві країни відмітили «скоординовані зусилля російських посередників».

— Міністерство закордонних справ України вітає факт звільнення спостерігачів ОБСЄ і розглядає успішне проведення цієї операції як приклад здатності усіх зацікавлених сторін виконувати женевські домовленості від 17 квітня 2014 року за наявності політичної волі сторін по деескалації положення. МЗС України закликає до продовження усіх необхідних зусиль для втілення в життя положень женевської заяви, — говориться в повідомленні Міністерства закордонних справ, розміщеному на офіційному сайті.

Нагадаємо: автобус місії ОБСЄ був зупинений на блокпосту у Слов'янська 25 квітня. Прибічники федералізації України запідозрили інспекторів від низки країн ОБСЄ в шпигунстві. Пізніше в результаті переговорів був відпущений шведський спостерігач, що страждав діабетом.

Похожие статьи:

Новости ОбществаКОНКУРС для тих, хто хоче розвивати місцеве самоврядування

ОбществоМочанов про останні події на сході. Військове керівництво України так і не навчилось реагувати на нові небезпеки

Новости УкраиныСБУ оприлюднила перемовини, що доводять причетність РФ до захоплення інспекторів ОБСЄ сепаратистами

Новости Украины​Представник ОБСЄ з групи, затриманої в Слов'янську, заявив, що з ними поводяться добре

Новости Политики​ОБСЄ на прохання РФ звернеться до Києва, щоб зупинити операцію в Слов'янську

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk