​Україна направила в Гаагу прохання розслідувати злочини Януковича та команди

14 апреля 2014
3638 просмотров Голосов: 0 Автор:
article4462.jpg

Уряд України звернувся до Конституційного суду з приводу ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Гаазі, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, Україна вже звернулася до Гаазького трибуналу з проханням розслідувати злочини, вчинені колишніми керівниками України в лютому цього року, а також військові злочини, в яких підозрюють російських військових на території Криму.

Це захоплення заручників і блокування військових частин.

Після ратифікації Верховною Радою Римського статуту парламентарі мають намір подати позов з вимогою притягнути до відповідальності посадових осіб Росії, які вказували чинити злочини на території Криму і обмежувати права українського народу.

За словами лідера фракції «Свобода» Олега Тягнибока, Римський статут дозволяє передати всіх причетних до масових вбивств у Києві Гаазькому суду.

У цих вбивствах обвинувачується Віктор Янукович і його команда.

У разі ратифікації Римського статуту Гаазький трибунал зможе самостійно відкрити справу проти української екс-влади за порушення прав людини, наголошує Олег Тягнибок.

ДОВІДКА: Україна підписала Римський статут 20 січня 2000, але не ратифікувала, тому що в червні 2001 року Конституційний суд дійшов висновку, що Римський статут суперечить положенням української Конституції, в якій немає норми про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович насварив уряд Азарова за відсутність "покращення"

Новости ПолитикиВ оппозиции считают единого кандидата недостаточным для победы

Новости ПолитикиЧерез портрет Януковича депутат облради сидітиме вдома з електронним браслетом

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиБулатецький: Вибори в такій системі проводити немає сенсу

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk