Європейське лобі Кремля

6 марта 2015
2712 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article7633.jpg

Поки Європа спрямовує проти російського агресора все нові порції санкцій, на старому континенті міцніють голоси політиків, які не соромляться підтримувати Кремль. Прихильники отримують за це гроші.

Не інакше, як п'ятою колоною Кремля, аналітики називають європейські ультраправі сили, що набирають останнім часом популярність. Французький Національний фронт (FN), італійська Ліга Півночі, німецька Націонал-демократична партія, угорська Йоббік — лише початок довгого списку партій ЄС, які відкрито виявляють свої симпатії російському президенту Володимиру Путіну.

На виборах до Європарламенту в минулому році проросійські партії отримали 76 мандатів з 751, і це аналітики називають тривожним сигналом.

Ще більше, на думку експертів, ситуація загострилася сьогодні, коли ЄС, підтримуючи Україну і побоюючись того, що вогонь війни, розпалюваний Росією, з Донбасу перекинеться на Європу, вводить проти країни-агресора все нові і нові санкції. А так звані партії-друзі Путіна виступають проти і всіляко гальмують економічний і політичний тиск на Росію, тим самим позбавляючи Європу єдності в складній ситуації.

"Європейських ультраправих і Кремль об'єднує їхня протилежність по відношенню до ЄС", — розставляє крапки над «i» політолог паризького Інституту міжнародних і стратегічних відносин. Саме за цим критерієм, на його думку, сюди вписується і грецька вкрай ліва партія СІРІЗА, лідер якої Алексіс Ципрас недавно зайняв пост прем'єр-міністра в своїй країні.

Кремль вміло маніпулює тією частиною суспільства ЄС, яка незадоволена політикою, що проводиться офіційним Брюсселем. До того ж у праворадикальних європейських партій і російського режиму схоже бачення методів правління, вертикалі влади, спільне бачення передбачуваного занепаду Західної Європи та західного суспільства, яке розкладають американські цінності.

Так, в певних країнах ЄС з проблемною економікою, наприклад Греція, частина суспільства виступає проти ЄС, незадоволена введеними Брюсселем заходами жорсткої економії. А у провідних країнах Заходу — Німеччині та Великобританії — євроскептицизм в суспільстві, навпаки, пов'язаний з небажанням спонсорувати своїх менш успішних побратимів по ЄС.

Водночас із цим британські експерти застерігають європейців від небезпеки потрапити в кремлівську пастку. Необхідно усвідомлювати, що голосування за ультраправі партії більше не може сприйматися як голосування проти політичного мейнстріму. Це може виявитися голосуванням за Путіна.

Втім, останній робить чимало заради того, аби мати своїх надійних лобістів у Європі.

Любов з розрахунку

Російський вплив поширюється на ключові країни Заходу — Британію, Францію і Німеччину.

Так, французька партія Національний фронт, яку очолює одіозна Марін Ле Пен, отримала 23 місця в Європарламенті, а ультраконсервативна Партія незалежності Сполученого Королівства (UKIP) — 24.

Представники цих партій змагаються у своїх зізнаннях в симпатії Путіну. Так, лідер UKIP Найджел Фарадж відкрито закликає Захід дозволити Росії захопити Україні, щоб заручитися підтримкою Путіна в боротьбі з ісламістами з терористичної організації Ісламська держава Іраку та Леванту.

У свою чергу лідер FN Марін Ле Пен заявила, що хоче налагодити військове та енергетичне партнерство з Росією, і запросила Німеччину в цей союз, заздалегідь охрестивши його Вісь Париж-Берлін-Москва.

Втім, ця лояльність путінському режиму підкріплюється рублем. Так, FN отримала кредит на 9 млн євро від маловідомого на Заході Першого чесько-російського банку, якого підозрюють у зв'язках з Кремлем. Після публікацій розслідувань на цю тему в ЗМІ Ле Пен зізналася в отриманні кредиту.

«Ми закинули наші мережі широко: в Іспанію, Італію, Азію і Росію, — заявила лідер французьких ультраправих.- Підписати [договір про кредит] вдалося з першого разу, і ми дуже щасливі».

Крім того, згідно розслідуванню французьких журналістів, батько Ле Пен, засновник Нацфронту Жан-Марі Ле Пен отримав 2 млн євро на швейцарський рахунок через кіпрський офшор Vernonsia Holdings Ltd, що має відношення до Юрія Кудімова, екс-керівника ВЕБ Капіталу — підрозділи російської державної корпорації Внєшекономбанк.

Однак не тільки російськими рублями харчується NF: цю партію з Росією пов'язує справжня близькість поглядів. Якщо раніше це була вкрай антикомуністична партія, то тепер FN імпонує самодержавний, націоналістичний режим Путіна. Ле Пен і її прихильники розглядають сучасну Росію як націоналістичну державу, яка може протистояти «пануванню» США і «диктату» ЄС.

Свою роль у симпатіях деяких європейців до Кремля зіграло бажання частини суспільства мати сильного націоналістичного лідера.

Тим часом на берегах туманного Альбіону підтримка Путіна особливо сильна, навіть незважаючи на скандальну справу із загадковим отруєнням в Лондоні колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка, який був затятим противником Путіна.

Так, лідер ультраправої і відомої своєю ксенофобською позицією Британської національної партії (BNP) Нік Гріффін виступив на підтримку проведеної російською владою жорсткої політики щодо сексуальних меншин, назвавши путінський режим «здоровою, прозорою і повністю демократичною системою».

У 2011 році Гріффін також їздив до Москви спостерігачем на виборах до парламенту. Після цього він заявив, що вибори в РФ набагато більш чесні, ніж у Британії. Підтримка Гріффіном Росії досягла апофеозу, коли недавно в своєму блозі в соціальній мережі Twitter він написав, що скандальний і багаторазово обвинувачений у поширенні брехливої інформації російський канал Russia Today — «для людей, які хочуть знати правду».

Британські ЗМІ не раз писали про підгодовування Кремлем високопоставлених британських політиків, в першу чергу членів парламентської палати лордів. Чого вартий тільки лорд Пітер Траскотт, що займає ведучий пост в афілійованої з Газпромом компанії Energy Enterprises, який в кінці 2013 року запропонував номінувати Путіна на Нобелівську премію миру.

Королівською щедрістю славиться російський режим і щодо інших лордів. Колись займаючи міністерський пост в уряді Тоні Блера, а тепер водячи дружбу з одним із найбагатших російських олігархів Олегом Дерипаскою, лорд Пітер Мандельсон став одним із директорів корпорації Система, яка належить іншому російському товстосуму — Володимиру Євтушенкову.

Інший британський політик, екс-міністр фінансів лорд Пол Майнерс входить до ради директорів компанії Мегафон, підконтрольній близькому до Кремля бізнесменові Алішеру Усманову. А член нинішнього британського парламенту Джордж Галловей підробляє ведучим на каналі Russia Today в Лондоні.

Пускає коріння путінський режим і в Німеччині, також опираючись на радикалів і євроскептиків: вже отримала місце в Європарламенті Націонал-демократична партія (NPD), а також Альтернатива для Німеччини (AfD). За даними німецького видання Bild, в планах Кремля — зробити AfD своїм посередником у торгівлі золотом, які отримують за це комісійні.

Кредитуючи ультраправі партії в Європі, Москва надає їм підтримку, політичну і фінансову, тим самим сприяючи зростанню європейського неофашизму. Нинішню діяльність Кремля порівнюють з тією, яку проводив СРСР десятиліття тому, спонсоруючи комуністичні партії в Західній Європі.

Серед адептів кремлівської політики — чинний президент Чехії Мілош Земан. Під час передвиборчої компанії в минулому році місцева преса не раз порушувала питання про зв'язок Земана з російською нафтокомпанією Лукойл. Справа в тому, що чеський офіс Лукойла перерахував кошти на президентську кампанію Земана, хоча сам політик стверджував, що гроші були приватним пожертвуванням.

Земан відомий своїми проросійськими висловлюваннями. Не далі як 20 лютого він зробив чергову заяву про неефективність європейських санкцій проти Росії, які, на його думку, тільки завдають матеріальної шкоди його країні.

П'ята колона ЄС

Москва всіляко заохочує своїх європейських сателітів. Наприклад, відомо про численні зв'язки російського режиму з ультраправою націоналістичною угорською партією Йоббік, яка має 23 місця в національному парламенті і три місця в Європарламенті. Після відвідин Москви, лідер Йоббіка Ґабор Вона назвав Росію стратегічним партнером для Європи, а березневий референдум у Криму — зразком для наслідування.

У минулому році в Угорщині вибухнув скандал, коли генпрокурор цієї країни попросив голову Європарламенту позбавити депутата від Йоббіка Белу Ковача імунітету через підозри у шпигунстві на користь Росії. Сам Ковач був серед тих кількох європарламентарів, які відправилися спостерігачами на кримський референдум, а потім назвали його зразковим. Також члени Йоббіка не втрачають нагоди розкритикувати євроатлантичні зв'язки Угорщини.

Це далеко не перший випадок, коли європейські радикали підтримують російську окупацію України. Один з ключових фігур в FN і європарламентар Жан-Люк Шаффхаузер навіть був присутній в Донецьку в якості спостерігача на виборах в самопроголошених ДНР і ЛНР. Тоді він заявив, що його візит на підконтрольні бойовикам території на сході України носить приватний характер і не пов'язаний з діяльністю в Європарламенті.

Проте в даний час прокремлівські партії знаходяться в опозиційній меншості Європарламенту. Після десятиліть присутності там проєвропейських партій наявність євроскептиків є природнім. Однак тепер вкрай важливим є той факт, наскільки швидко вони почнуть набирати міць на політичній арені. Поки великий і дієвою силою вони стали тільки в Греції.

Найкошмарніший сценарій для Франції — перемога Ле Пен на президентських виборах. Однак експерти підкреслюють, що не вірять, ніби Національний фронт підтримує більшість французів.

Те, що зараз проросійські сили, представлені в ЕС, складають меншість, хоча вона і зміцніла останнім часом. і хоча вони, звичайно, можуть підняти питання національного суверенітету Криму, але насправді поки не здатні блокувати загальну політику ЄС.

Укроп UA

Похожие статьи:

Новости ПолитикиПутін просить дозволу на введення військ на територію України

БеспределВ Кремле подписан договор "о присоединении Крыма к России"

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Политические статьиНамагаючись забрати Крим, Путін може зруйнувати Російську Федерацію

Новости УкраиныВ Крыму находятся подразделения семи самых боеспособных частей армии РФ - эксперт

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети