Євросоюз офіційно зняв обмеження з Азарова та ще з 3 високопосадовців режиму Віктора Януковича.

28 марта 2015
2255 просмотров Голосов: 0 Автор:Dreamy
article7983.jpg

Якщо Генеральна прокуратура України не працюватиме над доведенням провини екс-президента Віктора Януковича та його оточення, Євросоюз скасує введені проти них санкції.

Про це в статті для DT.UA пише кандидат юридичних наук, заступник голови Громадської комісії з розслідування і попередження порушень прав людини в Україні Станіслав Батрин.

«Українській владі було дано умовний рік для того, щоб довести вину фігурантів санкційних списків у вчиненні злочинів проти українського народу. Україна не тільки не довела вину, — держава досі навіть не має формалізованих обґрунтованих претензій до більшості осіб із команди Януковича. У цьому нас переконують або ж самі фігуранти санкційного списку (Портнов), або особи, котрі виконували управлінські функції (Рибак), а головне – факти: відсутність кримінальних справ, закриті кримінальні провадження і – що більш наочно — третій Генеральний прокурор на Різницькій з часу Революції Гідності», — пише Батрин.

Автор наголошує, що ГПУ як орган і генпрокурор як керівник — взяли на себе виняткову і повну відповідальність за організацію та підтримку держобвинувачення щодо Віктора Януковича і його оточення.

При цьому ГПУ не мала наміру ділитися зоною контролю в питанні повернення активів і підтримки санкції з іншими органами влади, громадськими активістами, організаціями.

«Очевидно, що розслідування щодо „касти недоторканних“ і після Майдану відбуваються за особливими правилами: починаються „складнощі“ у розслідуванні, з'являються незрозумілі рішення судів, що відмовляють у взятті під варту, а також заяви по лінії ГПУ про те, що вони не можуть чинити тиск на суд», — зазначає Батрин.

«Особливе ставлення» до «недоторканних» дало можливість представникам режиму Януковича піднімати питання про скасування санкцій. Таким чином, формальні підстави для скасування санкцій — порушення права власності, права на здійснення господарської діяльності, ділової репутації і так далі. Фактичні — відсутність доказів причетності зазначених осіб до скоєння економічних злочинів або порушення прав людини в Україні", — додав автор.

Як відомо, Євросоюз офіційно зняв обмеження з чотирьох високопосадовців режиму Віктора Януковича.

Так, з «чорного списку» виключили колишнього главу СБУ Олександра Якименка, колишнього першого заступника глави АП Андрія Портнова, сина екс-прем'єра України, нардепа Олексія Азарова та колишнього радника президента України Ігоря Калініна.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович насварив уряд Азарова за відсутність "покращення"

Новости ПолитикиВ оппозиции считают единого кандидата недостаточным для победы

Новости ПолитикиЧерез портрет Януковича депутат облради сидітиме вдома з електронним браслетом

Новости ПолитикиБулатецький: Вибори в такій системі проводити немає сенсу

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети