Батько проклина сина за то що той піде в АТО

1 февраля 2015
2839 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article7067.jpg

У суботу, 31 січня, менше ніж за тиждень до закінчення терміну, відведеного судом для тримання під вартою Юрія Павленка-«Хорта», кілька десятків вінницьких активістів вирішили нагадати, що вважають його затримання незаконним, мовляв, це – політичне переслідування. Перед входом до вінницької установи виконання покарань №1, де у слідчому ізоляторі утримується «Хорт», зібралися переважно люди старшого віку, сподвижників Павленка з його «Народного трибуналу» чомусь було не більше десятка. Захисник Юрія «Хорта» (щоправда, в інших справах) Валерій Палій розповів пікетувальникам, що подав адвокатське клопотання керівництву установи у зв’язку з тим, що Павленка перевели до іншої камери зі значно гіршими умовами, ніж у нього були до цього, тепер, каже адвокат, «Хорт» сидітиме з кримінальними злочинцями.

Валерій Палій також розповів свою версію історії і передісторії подій 6-го грудня (коли активісти штурмували будівлю ОДА і обласної ради, внаслідок чого постраждали як протестувальники, так і правоохоронці). Нічого нового, зрештою, не прозвучало. «Народний адвокат», як завжди, звинуватив у всьому «злочинну владу» і «вінницьку мафію», яка «захопила владу в крані».

– Народ йшов крізь ряди міліції у це приміщення в умовах крайньої необхідності і нічого тут незаконного не було з народного боку, – сказав пан Палій.

А ще він «розв’язав» активістам руки, точніше язики, розповівши, що міністерство юстиції, ніби то, своїм роз’ясненням дозволило усім охочим послуговуватись словом «жиди», оскільки воно не заборонене законодавством… Таких охочих біля мікрофона з’явилося чимало.

Про іншого «революціонера», а нині втікача, Януарія Шостака, Валерій Палій також згадав. Каже, на відео, яке днями переглядала робоча група, ініційована радником міністра МВС, нардепом Антоном Геращенком, видно тільки, що «якась падлюка щось там розприскує, Януарій хапає його за руку і цю руку відводить в сторону».

«Копає» міліція, за словами Валерія Палія, і під ще одного «революціонера» – рухівця Михайла Сіранчука.

– Ні один потерпілий не сказав, що Михайло Сіранчук його вдарив, ні один свідок про це не сказав. Звідки вони взяли Сіранчука, залишається тільки здогадуватись. Можливо, що він там тримав якесь опудало і хтось там написав слово «Олійник». У нас Олійників дуже багато..., – дивується адвокат.

Виступали під час пікету і батьки тих, кого тут називали «жертвами політичних переслідувань». Доволі полум’яну промову виголосила мати Юрія Павленка пані Оксана. Каже, син не міг нікого бити, чи робити інші протиправні дії, – мовляв, сама вихователька і виховала його порядною людиною.

– Переконана, що «Хорт», мій син, – він є сила, він – дух, енергія. Ми переможемо рано чи пізно. Коли з Геращенком переглядали відео, на ньому видно, що Юра не підняв ні на жодного міліціянта руку, навіть не плюнув у їхню сторону, він захищався, відбивав «тітушок» заказних, а його зробили бандюком.

Досить «патріотичним» виглядав і виступ батька Януарія Шостака Василя. Його сину інкримінується приблизно те ж, що й «Хорту» – причетність до організації масових заворушень у Вінниці 6 грудня. Але Януарій виявився спритнішим і нині переховується від правоохоронців.

А за хвилину перед тим, як взяти до рук мікрофона, Василь Шостак розповів журналістам свою точку зору на події. Дещо неочікувану. Каже, «гоніння» на Януарія, «Хорта» та інших почалися після відомих екскурсій на «Вінницьке Межигір’я» і «справи лікарів».

– Він ставив питання Олексію Порошенку про його участь в АТО, запитав, кого той вбив, чи вміє розібрати і зібрати автомат, а Порошенко не відповів…

Коли Ви спілкувалися з сином?

– Як забрали його два депутати, відтоді не бачив, він виїхав за кордон, спілкується через людей, до мене йде інформація, я зараз вимушений утримувати і його сім’ю, в нього двоє дітей, дружина вагітна. Не розумію, за що його переслідують. Там було десятки тисяч людей(!?). Це місцевим ЗМІ і міліції хочеться показати, що було 400 чоловік. Там були з других областей – тьма людей. А Януарій – член партії. Якщо Хорт – голова свого «Народного трибуналу», він сам приймає рішення, то Януарій виконує рішення. Він був запрошений на ці збори. А тільки проти Януарія і Хорта порушили справи з цієї тисячної маси – це несправедливо. Якщо він пішов туди, то його повинна партія «Батьківщина» підтримати, а вони нічого не зробили. Зараз його дружина з двома маленькими дітьми, третя буде, я один на таку велику араву. І всі з усіх боків погрожують.

Син не планує повертатися в Україну?

– Він буде за кордоном доти, поки не застосують 284 статтю і закриють справу за відсутністю складу злочину. Бо нема злочину. Це все через «Межигір’я» і «справу лікарів». Невже Антонець йому пробачить?

«Айдарівці» свого часу пропонували Януарію їхати в зону АТО...

– Ніколи! Я його прокляну, якщо він туди поїде! У мене там брат, брата діти і вони все життя в шахті в Горлівці. Я звідти призивався, з шахти імені Калініна, в 16 років я вже робив в шахті. «Родіна» в мене – Горлівка, Донбас.

Але ж він буде за Україну...

– Ніхто не буде… це наробили євреї, потім помиряться, але буде десятки тисяч жертв. Як він поїде? Що, вб’є мого брата? Чи моїх внуків? Кого він буде вбивати?

Ваші родичі на стороні сепаратистів з «ДНР» і «ЛНР»?

– Сепаратистів, як на мене, там немає. Це громадянська війна. З родичами зараз не спілкуюсь, бо немає зв’язку…

Окрім таких одкровень, похвалився Шостак-старший й іншими «сімейними таємницями»: дружина Януарія народжуватиме у серпні. Якщо буде син, назвуть Багратіоном, а як дочка – буде Касандрою.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости в миреМеркель стримано налаштована щодо нормалізації відносин з Росією

ОбществоУдар по верхах. Війна очима учасника АТО

Новости УкраиныКличко: Влада оголосила війну народу України

Политические статьиЯдерні ігрища самогубців.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети