Кабмін прогнозує зростання резервів НБУ до 24 мільярдів

23 декабря 2013
6540 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2246.jpg

Нацбанк завдяки відмові від підписання угоди про асоціацію з ЄС і залучення кредиту Росії, зможе збільшити резерви до 24 млрд доларів до кінця 2014 року порівняно з 18,8 млрд доларів на кінець листопада цього року.

Такий прогноз міститься в публікації «Вигоди і втрати через рішення відкласти підписання угоди про асоціацію (УА) з ЄС», розміщеній на сайті уряду.

Згідно з інфографікою, наданою російською мовою, вигоди України-2014 завдяки відкладеній угоді про асоціацію становитимуть 5,1 млрд доларів. Як складові зазначено 15 млрд доларів кредит РФ, названий інвестиційним, інфраструктурні проекти та кооперація з РФ на 5 млрд доларів і 2,5 млрд доларів відповідно, інвестиції КНР у 4 млрд доларів та інші інвестиції — 6 млрд доларів.

У разі підписання асоціації з усіх цих плюсів, відповідно до інфографіки, залишаються лише інші інвестиції, зменшені до 5 млрд доларів, втрачаються навіть інвестиції з Китаю.

Сумарні ж втрати оцінено в 36,9 млрд доларів. Їхніми складовими названі дефіцит у торгівлі з ЄС і Митним союзом — відповідно 11 млрд доларів і 15 млрд доларів, платежі за газ, що враховуються з якихось причин окремо — 10 млрд доларів, і платежі за зовнішніми боргами — 5,9 млрд доларів.

У разі відкладення підписання Угоди про асоціацію, згідно з інфографікою, дефіцит з МС зменшиться на 1 млрд — 10 млрд доларів, дефіцит з Митним союзом, що зазначається окремо від кооперації та інфраструктурних проектів з РФ, впаде на 10 млрд — до 5 млрд доларів.

Крім того, платежі за газ знизяться до 6,5 млрд доларів, і лише платежі за зовнішніми боргами залишаться на колишньому рівні — 5,9 млрд доларів, не реагуючи на залучення масштабного кредиту від Росії.

Таким чином, сумарну вигоду України-2014 від рішення відкласти підписання Угоди з ЄС і залучити кредит Росії автори інфографіки оцінюють у 42 млрд доларів: це близько 24% очікуваного ВВП країни в 2013 році або 61% від держборгу країни на кінець жовтня цього року

Похожие статьи:

Новости БизнесаНБУ заборонив продаж валюти для інвестицій за кордон та дострокового погашення кредитів

ОбществоЭксперты рассказали, что влияет на девальвацию гривны

Новости УкраиныВ НБУ считают ситуацию с валютой в Украине, управляемой

Новости УкраиныНацбанк України вперше за півтора року знизив курс гривні

Новости БизнесаНацбанк установил курс доллара на уровне 8,55 гривен за 1 доллар

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk