Кабмін прогнозує зростання резервів НБУ до 24 мільярдів

23 декабря 2013
6561 просмотр Голосов: 0 Автор:
article2246.jpg

Нацбанк завдяки відмові від підписання угоди про асоціацію з ЄС і залучення кредиту Росії, зможе збільшити резерви до 24 млрд доларів до кінця 2014 року порівняно з 18,8 млрд доларів на кінець листопада цього року.

Такий прогноз міститься в публікації «Вигоди і втрати через рішення відкласти підписання угоди про асоціацію (УА) з ЄС», розміщеній на сайті уряду.

Згідно з інфографікою, наданою російською мовою, вигоди України-2014 завдяки відкладеній угоді про асоціацію становитимуть 5,1 млрд доларів. Як складові зазначено 15 млрд доларів кредит РФ, названий інвестиційним, інфраструктурні проекти та кооперація з РФ на 5 млрд доларів і 2,5 млрд доларів відповідно, інвестиції КНР у 4 млрд доларів та інші інвестиції — 6 млрд доларів.

У разі підписання асоціації з усіх цих плюсів, відповідно до інфографіки, залишаються лише інші інвестиції, зменшені до 5 млрд доларів, втрачаються навіть інвестиції з Китаю.

Сумарні ж втрати оцінено в 36,9 млрд доларів. Їхніми складовими названі дефіцит у торгівлі з ЄС і Митним союзом — відповідно 11 млрд доларів і 15 млрд доларів, платежі за газ, що враховуються з якихось причин окремо — 10 млрд доларів, і платежі за зовнішніми боргами — 5,9 млрд доларів.

У разі відкладення підписання Угоди про асоціацію, згідно з інфографікою, дефіцит з МС зменшиться на 1 млрд — 10 млрд доларів, дефіцит з Митним союзом, що зазначається окремо від кооперації та інфраструктурних проектів з РФ, впаде на 10 млрд — до 5 млрд доларів.

Крім того, платежі за газ знизяться до 6,5 млрд доларів, і лише платежі за зовнішніми боргами залишаться на колишньому рівні — 5,9 млрд доларів, не реагуючи на залучення масштабного кредиту від Росії.

Таким чином, сумарну вигоду України-2014 від рішення відкласти підписання Угоди з ЄС і залучити кредит Росії автори інфографіки оцінюють у 42 млрд доларів: це близько 24% очікуваного ВВП країни в 2013 році або 61% від держборгу країни на кінець жовтня цього року

Похожие статьи:

Новости БизнесаНБУ заборонив продаж валюти для інвестицій за кордон та дострокового погашення кредитів

ОбществоЭксперты рассказали, что влияет на девальвацию гривны

Новости УкраиныНацбанк України вперше за півтора року знизив курс гривні

Новости УкраиныВ НБУ считают ситуацию с валютой в Украине, управляемой

Новости БизнесаНацбанк установил курс доллара на уровне 8,55 гривен за 1 доллар

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk