Росія розпочала гібридну війну у Польщі із хакерських атак

3 мая 2015
2428 просмотров Голосов: 1 Автор:Kovel
article8502.jpg

Росія розпочала гібридну війну у Польщі із хакерських атак

Так вважає оглядач американського видання Jamestown Foundation Метью Чекай, пише depo.ua із посиланням на «Голос Америки».

Оглядач посилається на щорічний звіт про кібербезпеку, напередодні оприлюднений відділом Агентства внутрішньої безпеки Польщі (Polish Internal Security Agency's Governmental Computer Security Incident Response Team).

За даними звіту, від серпня 2014 року кількість хакерських атак надзвичайно зросла. Якщо в 2011 та 2012 роках кількість хакерських атак у рік коливалась від 200 до 400, то в 2013 році урядові комп'ютери Польщі зазнали понад 5,5 тисяч атак, а в 2014 році — 7,5 тисяч таких інцидентів.

Рівень складності цих атак також значно посилився, вказують автори звіту. У серпні 2014 року основні фінансові та державні вебсайти країни, включно зі сторінкою польського президента та Варшавської біржі, піддавалися численним DDoS-атакам. Відповідальність за цю діяльність взяла на себе так звана онлайн-група «Кібер-беркут», яка виступає проти підтримки польським урядом післямайданної України.

Документ не вказує, що хакерські атаки на Польщу здійснювались саме з Росії, але підкреслює, що діяльність тролів у польській блогосфері є проросійською.

Подібну тактику Росії, паралельно з використанням енергетики як політичного інструменту впливу, економічного тиску, корупції, шантажу, спецоперацій розвідки, ядерного балансування на межі війни, включно з використанням спеціальних військ, підтримкою партизанщини і регулярного війська Метью Чекай називає прикладом гібридної війни проти України та країн всього Заходу.

На думку оглядача, мета Кремля у цій гібридній війні — не просто посіяти пропаганду серед поляків чи впровадити власних агентів у польську політичну систему. Справжньою ціллю росіян Метю Чекай вважає спробу розсварити Польщі з її сусідами, посіяти недовіру та напругу між ними.

Про російські наміри посіяти нестабільність у Європі, а зокрема у країнах Балтії, пише видатний історик і співробітник дослідного центру The Heritage Foundation Лі Едвардс.

Він закликає Сполучені Штати якомога швидше сформувати стратегію протидії російській агресії та пропаганді. У своїй статті «Чому путінська кампанія з русифікації Балтії має бути великою справою для США» у виданні The Daily Signal автор пише, що США ігнорують потенційно серйозну кризу в сфері закордонної політики і виказує занепокоєння подібною недбалістю.

Він згадує слова Вінстона Черчеля, який 60 років тому сказав: «Нічого росіяни не поважають більше, ніж силу. І ніщо в них не викликає більшу зневагу як слабкість, особливо військова слабкість».

Похожие статьи:

Новости Украины​Україна імпортувала через Польщу 4 млн кубометрів газу за один день

Новости в миреПольща ускладнила видачу дозволів на роботу для українців

Новости КиеваКолишній президент Польщі Лех Валенса сьогодні відвідає Київ

Новости БизнесаНам потрібно 35 мільярдів доларів допомоги - Колобов

Новости в миреУкраїнські кордони патрулюють літаки НАТО

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети