Сто днів роботи уряду Яценюка: "Пожежу загасили"

7 июня 2014
3638 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article4972.jpg

Сто днів тому, коли уряд Арсенія Яценюка почав працювати, його називали урядом камікадзе. Нині ж, після трьох місяців роботи, сприйняття роботи урядовців дещо змінилося.

Тепер уряд Яценюка називають урядом пожежників. «Більшість рішень нинішнього уряду – це гасіння пожеж. Як результат – більш-менш контроль ситуації і функціонування всіх державних систем вдалося зберегти. Але серйозних здобутків мало»,- вважає експерт з державного управління Українського інституту публічної політики Ігор Шевляков.

Це жахливе слово «дефолт»

Передусім до основних здобутків уряду Яценюка експерт зараховує налагодження співпраці з Міжнародним валютним фондом, що дало можливість поновити роботу в країні низки міжнародних фінансових структур і повернути довіру інвесторів до України. Саме на цьому зробив акцент у своєму виступі і сам Арсеній Яценюк, звітуючи у Верховній Раді про сто днів роботи своєї команди.

«Нам вдалося уникнути в економічній сфері цього жахливого слова „дефолт“, а простіше кажучи — банкрутства країни», — зазначив Яценюк. Він додав, що вдалося досягти цього завдячуючи жорсткій економії коштів та міжнародній допомозі. Окрім цього, він наголосив, що в умовах військової агресії зробити це було важко.

Високі очікування суспільства. Окупація Криму. Провокації на півдні України та сепаратистські настрої на сході країни. Пуста казна та девальвація гривні. Саме в таких умовах довелось працювати уряду перші три місяці. «За оперативне реагування на виклики, які стояли перед урядовцями, можна поставити „п'ять“ за п'ятибальною системою. Але міністри навіть не братися за серйозні стратегічні реформи. А саме від них залежить, як країна житиме далі»,- наголошує голова комітету економістів України Андрій Новак. На його переконання, вже зараз в Україні варто почати радикальні зміни в податковій системі, змінити систему соціального захисту та трудову реформу і почати запровадження трирівневоі пенсійної системи.


Експерти визнають, що «військово-сепаратиський чинник» істотно впливає на економічні процеси в країні. І уряду за сто днів не вистачило жорсткості, аби мінімізувати вплив цього чинника, провівши кадрові чистки, зокрема у силовому відомстві та економічному блоці уряду.

Боротьба з корупцією несистемна


Ще одне питання, яке для уряду Яценюка стало своєрідним випробовуванням, це боротьба з корупцією. Оглядачі визнають, що уряд під тиском громадськості та міжнародних організацій принаймні почав системні перетворення в цьому напрямку. «Прогрес у боротьбі з корупцією не такий великий, як очікувалося, але все-таки є», — каже експерт антикорупційного напрямку громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Дмитро Котляр.

За його словами, тривала активна робота у Верховній Раді щодо антикорупційних законопроектів. Зокрема, про державні закупівлі, про національне бюро антикорупційних розслідувань тощо. «При цьому в уряду поки бракує системності бачення у боротьбі з корупцією», — наголошує Котляр.

Нові виклики

Аналітики переконані, що на наступні сто днів перед урядом Яценюка стоятимуть кілька викликів. Серед головних – завершення антитерористичної операції на сході країни, відновлення там економічно-ділової активності, стабілізація соціальної ситуації та необхідність почати «болючі» системні реформи і продовжувати антикорупційну боротьбу.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯценюк каже, що існує можливість проведення виборів у 2014 році

Новости ПолитикиОпозиція готується назвати "єдину команду для перемоги"

Новости ПолитикиЯценюк, Тягнибок і Турчинов проходять у справі про "захоплення влади"

Новости Политики​На Турчинова, Яценюка і Ярему можливий замах

Новости ПолитикиБондаренко рассказал о слухах об арестах в рядах оппозиции

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk