У Росії заявляють, що мають право бути жорсткими з Україною

12 декабря 2013
3748 просмотров Голосов: Автор:
article1934.jpg

 Росія в переговорах з Україною щодо митних питань діяла жорстко, але в правових рамках.

Про це заявив перший віце-прем'єр уряду РФ Ігор Шувалов російським журналістам у середу у Вашингтоні.
"Усі нас протягом усіх трьох днів (у США) запитували, і підприємці, і аналітики, і ті, хто працюють в уряді. Усі цікавляться, що там відбувається", - зазначив він.
"Тут не зовсім ясна Америці позиція Росії. Іноді це представляється як організований тиск із боку Росії для того, щоб Україна не підписувала відповідну угоду", - сказав Шувалов.
Раніше Україна відмовилася від підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, яку підтримують США. Росія попереджала, що зона вільної торгівлі з ЄС та участь у Митному союзі країн СНД для України несумісні.
"Ми в цьому випадку, можливо, поводилися жорстко, але діяли винятково в рамках права. І до того, як проявляти цю жорсткість, ми відверто й послідовно працювали з українською стороною й попереджали наших європейських партнерів, що отримати те, що вони хочуть, у такому вигляді неможливо", - сказав Шувалов.
За його словами, Росія має право на введення захисних заходів і єдиного митного тарифу згідно з угодою про зону вільної торгівлі зі СНД.
Водночас Шувалов запевнив, що Москва підтримає будь-яке рішення України щодо співпраці з ЄС або РФ, однак на сьогодні Київ пропонує саме Росії тіснішу промислову кооперацію.
"Ми вважаємо, що Україна сама визначає той статус, який їй найбільше підходить: чи буде Україна далі проводити переговори з Європейським союзом про зону вільної торгівлі, чи шукатиме тісніших економічних зв'язків із Росією", - заявив він.
"Ми підтримаємо будь-яке рішення України… Але те, що ми спостерігаємо в останні тижні, українська сторона нам пропонує більш поглиблений промисловий трек, серйозні промислові коопераційні зв'язки", - сказав перший віце-прем'єр РФ.
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk