У Верховній Раді є кнопкодави

19 декабря 2014
2287 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article6404.jpg

Зараз же, почались певні зрушення в позитивну сторону. Завдяки депутатам, які прийшли до Ради дійсно займатися справою, на «кнопкодавство» починають звертати увагу все частіше. Можливо, що скоро і в Україні за таке ставлення до долі держави почнуть віднімати мандати та засуджувати до виховних робіт

Минула революція в Україні була на перших шпальтах всіх світових газет. Яскраве бажання суспільства навести порядок у своїй країні призвело до того, що в країні загинули люди, але все ж до влади прийшли нові політики, на яких і була покладена відповідальність щодо наведення цього самого порядку. Однак, незважаючи на це, ситуація у Верховній Раді залишається неоднозначною.

В першу чергу, звертає на себе увагу відроджена традиція «кнопкодавства». Саме так громадськість називає ситуацію в парламенті, коли депутати не соромляться голосувати за своїх колег. Традиція ця з’явилась у Верховній Раді не один рік тому, а її апогеєм стали події 16 січня поточного року, коли депутати голосували підняттям рук, а представники Партії регіонів, що проводили засідання, за кілька секунд підрахували, що «за» проголосували 235 депутатів. Подивитися на цю ганьбу дуже просто, достатньо набрати в YouTube «голосування 16 січня». Здавалося б, після всіх цих подій в Україні, депутати більше не ризикнуть вести таку діяльність, однак, як показав час, все набагато сумніше.

Примітно, що найбільше порушень, поки що, спостерігається з боку представників політичної сили, яку очолює Арсеній Яценюк. Також були порушення і з боку Блоку Петра Порошенка. Спікер парламенту Володимир Гройсман пообіцяв, що таких депутатів каратимуть. Як це робитимуть? На даний момент не ясно, можливо, таких «народних обранців» будуть виключати з фракцій, або ж позбавляти можливості голосувати, однак, для цього необхідно провести законодавчу роботу, внести відповідні зміни до законів або ж процедури голосування. На даний же момент спікер пообіцяв, що при виявленні таких моментів депутати мають проголосувати ще один раз.

Все б нічого, якби не сумна статистика. Це дійсно мало кому потрібно (у Верховній Раді). Займаються подібними питаннями представники радикальних рухів або ж журналісти, які пройшли до Верховної Ради. Та, попри все, позитивна тенденція все ж таки є: коли праві радикали і новообрані депутати-журналісти заблокували трибуну, після чергових порушень регламенту, до них неохоче, але все ж приєдналися ті, хто хоче все-таки направити парламент України в цивілізаційне русло, або ж хоче просто такими здатися. Як кажуть, все починається з малого, процес пішов.

Для більш глибокого розуміння проблеми, слід зауважити, що у світі через факти «кнопкодавства» руйнувалися кар'єри відомих політиків. Зокрема, словацький депутат Івета Радічова змушена була відмовитися від свого мандата після того, як зайнялася звичною для України справою на одному із засідань. Також був зганьблений і депутат парламенту Литви Лінас Каралюс, картка якого проголосувала в той момент, коли сам депутат був у відпустці. Є й більш жорсткі приклади: в Ізраїлі екс-депутат Ехіель Хаза був засуджений до громадських робіт після аналогічної поведінки.

Тим не менш, процес очищення та демократизації Верховної Ради України повільно, але йде. І все завдяки ідейним депутатам, які штовхають своїх колег на аналогічні кроки, а також тиску з боку ЗМІ і народу.

Наступного тижня депутатам належить розібратися з бюджетом на наступний рік. Часу на це вкрай мало, а парламентарії навіть не отримали ще жодної документації з параметрами цього самого бюджету. Можна ризикнути припустити, що це буде дуже напружений тиждень, який обов'язково закінчиться скандальними звинуваченнями і конфронтацією, адже ні для кого не секрет, що Україна перебуває на межі дефолту, а часу для широкого обговорення параметрів бюджету просто немає.

Остап Бандера, Укроп UA

Похожие статьи:

Новости УкраиныВлада Луганська закликала городян не виходити з дому

Новости ПреступностиАТО прекратилась согласно плану Президента, но террористы продолжают стрелять

Новости УкраиныГПУ объявила ДНР и ЛНР террористическими организациями

ПроисшествияУ Лисичанську бойовики підірвали залізничний міст

ПроисшествияВзяли штурмом милицию Шахтерска

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети