Рибак порушив як мінімум дві норми регламенту, підписавши закони

18 января 2014
4034 просмотра Голосов: 0 Автор:vasylx
article3020.jpg

Спікер Володимир Рибак порушив як мінімум дві норми регламенту, підписавши ввечері того ж дня закони, які більшість проголосувала руками у четвер.

Це виходить з тексту Закону про регламент Верховної Ради, повідомляє Українська правда.

Так стаття 130, пункт 2 визначає, що «Голова Верховної Ради підписує поданий на підпис закон не раніше двох і не пізніше п'яти днів з дня його подання, крім випадків, передбачених цим Регламентом».

Закон був прийнятий у четвер вдень і вже ввечері того ж дня спікер Володимир Рибак його підписав та передав президенту.

Крім того, порушено ще одну норму, зазначено у пунті 3 статті 130 Регламенту. Згідно з нею голова ВР не має права підписувати закон, якщо «у разі виявлення порушень законодавчої процедури, передбаченої цим Регламентом, наслідком чого може бути скасування результатів голосування,… народний депутат у дводенний строк може письмово звернутися до Голови Верховної Ради України з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до прийнятого закону».

«У цьому разі Голова Верховної Ради України не підписує закон без розгляду зазначених пропозицій Верховною Радою у порядку, передбаченому цим Регламентом (стаття 48)», — зазначається у Регламенті.

Порушення Рибаком двох норм набуття чинності законодавчого акту підтвердив «Українській правді» депутат від Батьківщини Павло Петренко.

«Так, спікер порушив дві норми регламенту. З одного боку щодо двох днів, раніше яких він не мав права підписати закон. А друга норма стосується того, що ми одразу подали заяви і проекти постанов по кожному з законів», — сказав Петренко.

Як відомо, у четвер більшість проголосувала «руками» кілька законів, які утискають низку прав громадян і посилюють для влади можливість карати учасників акцій протесту й інших незгодних із діями влади.

Серед запроваджених змін – повернення кримінального переслідування за «наклеп» і внесення до Кримінального кодексу статті про «екстремістську діяльність», яка визначається дуже широко.

Не зважаючи на порушення процедури голосування та процедури підписання, президент Віктор Янукович підписав ці закони у п'ятницю.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУ держбюджеті, за який так переживає Рибак, Захарченку дадуть 18 мільярдів

ПроисшествияЕкс-спікера Ради Рибака побили - Янукович

Новости ПолитикиРибак обіцяє, що Рада ухвалить держбюджет 16 січня

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиВерховна Рада затвердила план роботи, а Рибак хоче комісію по Конституції 2004 року

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk