Дівчина, яку вважали вбитою на Майдані: Здавалося, що я дивлюся страшне кіно

5 декабря 2013
6431 просмотр Голосов: Автор:
article1728.jpg

Ірина Коцюбинська – та сама дівчина в коричневому пальто з фотографії, що облетіла чи не весь світ. Здавалося, вона була без свідомості, але учасниця Євромайдану сказала, що пам’ятає цей момент. «Усю ніч з п’ятниці на суботу ми з товаришами грілися біля вогню. Розмовляли, жартували, співали пісень. Була четверта година ранку. Подивившись направо, я побачила як спускаються по сходах з боку вулиці Інститутської люди у камуфляжі, з чорними щитами і в масках. Їх було багато – чоловік двісті. Попереду колони йшов чоловік у цивільному з мегафоном: «Негайно звільніть територію! Тут будуть встановлювати новорічну ялинку!». Було ясно, що це провокація. Хто о четвертій годині ранку встановлює ялинку?», – розповіла вона.

«Ми кинулися до монумента Незалежності. В ті хвилини ще не усвідомлюючи, що відбувається. Паніка почалася, коли бійці «Беркута» наблизилися до нас і оточили щільним кільцем. Ми виявилися притиснутими до монумента. Хлопці заштовхали дівчат на верхні сходинки, а самі стали внизу. Хтось сказав: «Треба поводитися мирно. Жодних провокацій. Співаємо гімн України!». Ми взялися за руки й почали співати. В цю хвилину беркутівці кинулися на нас з криками: «Пішли геть звідси!». Посипалися удари кийками», – згадує Коцюбинська.

Дівчина каже, що правоохоронці не жаліли нікого. «Я з іншими дівчатами стояла на четвертій сходинці. Кілька миттєвостей – і наш захист (три ряди чоловіків) лежав на асфальті. Просуваючись до центру колони монумента Незалежності, спецназівці били дівчат по голові. У мене стався ступор: я не могла рухатися і говорити. Через секунду відчула удар по голові. Ноги підкосилися, і я скотилася по східцях вниз. Спробувала піднятися на ліктях, але в голові запаморочилося, в очах потемніло. В ту саму секунду мене вдарили по голові щитом і я втратила свідомість», – розповіла вона.

«Отямившись, побачила, як беркутівці б’ють ногами і кийками людей, які лежали поруч. Зверталися до нас винятково матом: «Лежати, сука! Куди ти рипаєшся?». Коли жертви «відключилися», спецназівці тягли їх до припаркованих біля площі автозаків і скидали на купу. Мені здавалося, що я дивлюся страшне кіно. Мозок відмовлявся вірити, що це відбувається насправді», – зізналася учасниця подій.

Вона каже, що спецназівці виявили до неї поблажливість тільки біля машини. «Зараз по Інтернету гуляє фотографія: я лежу на асфальті, наді мною схилився боєць «Беркута». Під знімком коментар: «Спецназівець намагається допомогти дівчині підвестися». Насправді боєць схопив мене за шарф і протягнув по Майдану. На щастя, шарф був м’яким, тому я не задихнулася. В той момент був стан такого шоку, що я не могла навіть рухатися. Я лежала біля «автозаку» поряд з іншими побитими маніфестантами. Спецназівці кидали людей, як матраци, в автобус. Один з беркутівців підняв мені голову. «Це ж дівчина, – сказав він до іншого бійця. – Давай відпустимо». І крикнув мені: «Біжи!». В ту хвилину я подумала: коли били по голові кийком і щитом, не бачили, що дівчина. А тут раптом розгледіли», – каже постраждала.

«Не пам’ятаю, як я піднялася на ноги і попленталася в підземний перехід. Там я сіла на землю і знову відключилася», – завершила свою розповідь Коцюбинська.

Як відомо, 30 листопада у соцмережах повідомляли про смерть побитої «Беркутом» на Євромайдані дівчини. Пізніше КМДА та міліція спростували цю інформацію.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk