​Сільський туризм як елемент розвитку сільської місцевості

14 марта 2014
11555 просмотров Голосов: 1 Автор:manknteu
article4169.jpg

Кілька років поспіль фахівці намагаються створити туристичний бренд «Україна» через прийняття державних і регіональних програм розвитку туризму, а тим часом сільське господарство породжує новий вид діяльності, що активно цьому сприяє.

Сільський туризм є додатковим заробітком для селян, і при цьому не вимагає обов’язкової державної реєстрації як підприємець та подання відповідно звітності про діяльність.

Виокремився в окремий вид економічної активності сільський туризм (агротуризм, зелений, білий туризм, фермерський туризм) після того, як була вигадана атракція показувати туристам із великого міста, як розвиваються ферми. Під час таких туристських відвідин у туристів поступово сформувалося бажання протягом певного часу дивитися за тим, як молотять жито вручну, як обробляють за допомогою механізованих пристосувань великі земельні ділянки, а також спостерігати за народними промислами (лозоплетінням, писанкарством тощо). Ця процедура затягувалася на час більше одного дня, і відповідно в рамках таких візитів сформувалася плата за розміщення.

На сьогоднішній день про лозоплетіння або про спостереження за веденням домашнього господарства туристи, які їдуть відпочивати в сільську місцевість, задумуються мало. Одиниці із загального складу туристів дійсно переслідують першочергову мету і ідею сільського туризму. Насправді ж туристи просто тікають з великих міст з метою подихати свіжим повітрям, насолодитися спокоєм і тишею, тому і підбирають будиночки, або садиби, як їх називають у зеленому туризмі подалі від транспортних магістралей, заводів, підприємств.

А тепер про проблему: допоки маленький чиновник не припинить ганятись за планом, допоки система влади не роздаватиме розпорядження і накази виконувати плани, до тих пір жодна економічна ініціатива не буде сміливою і відкритою. Дуже часто потенційні підприємці бояться починати влазити в підприємницьку діяльність, бо переживають, що завтра прийде або бізнесмен вищого рангу, і просто поглине джерело доходу, або прийде чиновник і випише штраф за якісь дії, або вкладені кошти не окупляться.

Позиція: не треба боятися перевірок з боку чиновників. Згідно законодавчих ініціатив 2004 року, цілої низки нормативно-правових документів участь у сільському туризмі не повинна бути формально засвідчена через свідоцтво у державного реєстратора, так як це форма само зайнятості. Бізнес скоро почне слідувати нормам підприємницької етики. А стосовно не окупності вкладених коштів – ні в якому разі! Це вигідна справа. Головне – правильно підійти до її реалізації!

Похожие статьи:

Туризм и путешествия5 прекрасних місць у Європі, які треба відвідати

Общество​З початку року туристичний потік до Криму склав 4 млн 27 тис людей

ОбществоКрим залишиться без туристів

Туризм и путешествияОдесу переповнять туристи

Туризм и путешествияУкраїнських туристів кидають на гроші

Комментарии (2)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети