Через відносини з Росією українські виробники сиру недоотримали половину прибутку

19 июня 2014
5133 просмотра Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article5071.jpg

Про це повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Цей показник є логічним наслідком постійних претензій з боку Росії до української продукції та заборони експорту сиру для ряду вітчизняних молокопереробних підприємств», — йдеться у повідомленні.

Виручка від експорту українських сирів усіх видів з січня по травень 2014 року становила 90 мільйонів доларів, а це на 42 мільйони менше, ніж відповідний дохід за п’ять місяців минулого року.

«Сири були найважливішим і найціннішим експортоорієнтованим молочним продуктом для України, але 84% їх реалізації припадало на ринки Росії. Втрати від скорочення реалізації сиру вдалося дещо компенсувати за рахунок деякої переорієнтації виробництва і зростання експорту інших молочних продуктів, таких як масло та молоко згущене і не згущене», — повідомляють в асоціації.

Проте загальний дохід від зовнішньої торгівлі молочними продуктами в цьому році все ж знизився на 6% і за результатами 5 місяців 2014 року склав 157 мільйони доларів.

Імпорт молочної продукції у натуральному виразі внаслідок девальвації гривні скоротився, проте у валютному виразі вартість імпорту зросла на 20% і становила майже 100 мільйонів.

Ці фактори негативно вплинули на зовнішньоторговельний баланс молочної продукції в Україні. Внаслідок цього позитивне торгівельне сальдо зменшилось на 31% і склало 57,3 мільйона доларів.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети