Через відносини з Росією українські виробники сиру недоотримали половину прибутку

19 июня 2014
5250 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article5071.jpg

Про це повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Цей показник є логічним наслідком постійних претензій з боку Росії до української продукції та заборони експорту сиру для ряду вітчизняних молокопереробних підприємств», — йдеться у повідомленні.

Виручка від експорту українських сирів усіх видів з січня по травень 2014 року становила 90 мільйонів доларів, а це на 42 мільйони менше, ніж відповідний дохід за п’ять місяців минулого року.

«Сири були найважливішим і найціннішим експортоорієнтованим молочним продуктом для України, але 84% їх реалізації припадало на ринки Росії. Втрати від скорочення реалізації сиру вдалося дещо компенсувати за рахунок деякої переорієнтації виробництва і зростання експорту інших молочних продуктів, таких як масло та молоко згущене і не згущене», — повідомляють в асоціації.

Проте загальний дохід від зовнішньої торгівлі молочними продуктами в цьому році все ж знизився на 6% і за результатами 5 місяців 2014 року склав 157 мільйони доларів.

Імпорт молочної продукції у натуральному виразі внаслідок девальвації гривні скоротився, проте у валютному виразі вартість імпорту зросла на 20% і становила майже 100 мільйонів.

Ці фактори негативно вплинули на зовнішньоторговельний баланс молочної продукції в Україні. Внаслідок цього позитивне торгівельне сальдо зменшилось на 31% і склало 57,3 мільйона доларів.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk