Аграрний сектор – один із найбільш чутливих до змін на ринку товарів, проте протягом останніх років майже нечутливий до ринку праці. Щораз менше фахівців хоче працювати в сільському господарстві та на підприємствах, що обслуговують цю галузь.
Проте ринок праці не порожній, як стверджують переважно ті, хто працювати не хоче. Кожен бажаючий має можливість особисто переконатися в цьому твердженні, просто відвідавши інформаційний портал для по шукачів роботи www.jobs.ua.
На вкладці сільського господарства опублікована інформація, згідно якої на даний момент с/г знаходиться в активному рості. Цьому сприяють і державна підтримка галузі, і ріст попиту на натуральні товари з боку споживачів, і звісно – ріст експорту зерна та інших товарів за кордон.
Вищі навчальні заклади, особливо спеціалізовані, проводять підготовку фахівців за різними напрямами, студенти проходять стажування на вітчизняних та зарубіжних підприємствах, де отримують до теоретичних знань ще й практичні вміння, що робить їх дійсно справжніми фахівцями.
Однією зі «слабинок» у сфері сільського господарства залишається рівень оплати праці. Вона залежить від займаної посади фахівця, від рівня інвестицій в підприємство-роботодавця, специфіки розміщення населеного пункту та цілого ряду додаткових, але не менш впливових факторів.
Проте протягом двох останніх років аналітики вказують на стабільний ріст зарплат у агросекторі.
Станом на даний момент на одному з найбільших інформаційних порталів зареєстровано чимало вакансій, вони згруповані по посадах та навіть по регіонах. Таким чином, неважко обрати для себе необхідну область, де необхідна робота, та зв’язатися із потенційним роботодавцем про можливе працевлаштування.
Рівень зарплат по окремих оголошених вакансіях є вказані, тому ця функція теж приверне увагу тих, хто вже знає, скільки хоче заробляти.
Серед бази вакансій є також такі, які закликають до офіційного працевлаштування за кордоном. Одним із найпопулярніших напрямків працевлаштування за кордоном є Польща.
Україна оголосила про підтримку сільського господарства як дуже важливої галузі. З метою популяризації цієї діяльності власникам одноосібного домашнього господарства дозволяється здійснювати діяльність по вирощуванню і продажу продуктів рослинного і тваринного походження. Крім того, це дотаційна діяльність. Підприємці мають можливість отримати субсидії на здійснення діяльності в сфері сільського господарства. Можливо, заслабка обізнаність громади стосовно процедур і процесу отримання такої допомоги не сприяє швидкому відновленню сільськогосподарського ринку, проте фахівці вказують на відчутне покращення ситуації.
Новости Сельского хозяйства → Українське село під небезпекою