Україна та Латвія розвивають сільське господарство

31 марта 2014
8576 просмотров Голосов: 1 Автор:manknteu
article4348.jpg

Голова облдержадміністрації Чернігівщини Володимир Івашко провів зустріч з послом Латвії Аргітою Даудзе. Під час зустрічі сторони обговорили економічну ситуацію в області. На даний момент Латвійська республіка є перспективним партнером регіону.

На початку поточного року в економіку Чернігівської області Латвія інвестувала понад 1,8 млн. дол. США в сільське господарство та оптову торгівлю, що в порівнянні з показниками минулого року більше майже втричі.

Спільний товарообіг за підсумками 2013 року склав 5,7 млн. дол. Доля експорту в цьому показнику склала 2,9 млн. у складі експорту рослинна олія, зернові, шпалери, молоко сухе, обладнання механічне, паркет і цукерки. З латвійськими підприємствами співпрацювали в минулому році ПАТ «Чернігівська кондитерська фабрика «Стріла», ПрАТ «Завод «Ніжинсільмаш», ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ДП «Семенівське лісове господарство», ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП» тощо.

Імпортувала область з Латвії того року папір, тканини, трикотажне полотно, автомобільне масло, авто хімію та інші види продукції.

При підписанні серії угод про співпрацю в соціально-економічному плані Уряд України та Латвії визначили, що в галузі АПК обох країн наявні значні невикористані резерви. Об’єктом домовленостей стала необхідність інтенсифікації співробітництва в різних галузях сільського господарства.

Крім того, Україна та Латвія обговорили напрямки активізації співпраці з підприємствами с/г машинобудування України для проведення сертифікації товарів відповідно до вимог ЄС а також – розвитку співпраці з питань перенесення в Латвію останніх стадій виробництва техніки «Південмаш» і «ХТЗ».

Україна має дуже хороші можливості для встановлення належних позицій в галузі сільського господарства після членства в Європейському Союзі для завоювання ринку продукції АПК. Не зважаючи на цілу низку недоліків у розвитку цієї сфери як на законодавчому, так і на практичному рівнях, майбутнє сільського господарства успішно розбудовується за подібної співпраці.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk