Українське село під небезпекою

16 марта 2014
4733 просмотра Голосов: 0 Автор:misha
article4199.jpg

Українське село годує українців. Це річ, яка не дає можливість багатьом сільським родинам на Закарпатті відмовитися від обробки своїх кількох «соток» землі. Насправді, закарпатська земля є відмінною від чорноземних ґрунтів українського степу чи Полісся. Вже в Івано-Франківській чи навіть Львівській землі за властивостями ґрунт значно кращий, аніж за Карпатами.

Специфіка найзахіднішої області ще й в тому, що тут немає спеціалізованого сільськогосподарського ринку, тобто навіть якщо хтось і виявить бажання працювати цій сері, то збут продукції виявиться дуже важким завданням.

Продукція сільського господарства – це цілий спектр товарів, як рослинного, так і тваринного походження. Одні товари мають тривалий термін зберігання, і не загрожують псуванням, а тому не є джерелом потенційної втрати для власника вкладених коштів у розвиток бізнесу, а інші можуть зачекати на свого покупця трохи довше.

Проте однією з найбільших проблем сучасного підприємництва є неможливість виробляти стільки, скільки буде продано, бо ринок спрогнозувати інколи неможливо. Ринок сільського господарства до цього правила розвитку економіки також можна адаптувати.

Згадайте ситуацію, коли ринок української гречки обвалився і ціна з 2 гривень підстрибнула до 25 за 1 кілограм. Це було дуже серйозне явище, при якому після детального дослідження проблеми виявилося, що пропозиція товару була велика і відповідала попиту населення (це категорично заперечувала українська влада), проте ринок (а основним замовником товару в даному випадку виступає держава) не хотів купувати у звичайних виробників гречки товар за високими (на думку замовника) цінами.

Товаровиробник несе виробничі витрати, та як і кожен підприємець, працює з метою отримання максимального прибутку. У даній ситуації про максимальний прибуток не йшлося. Підприємці хотіли хоча б щось заробити в даній ситуації, а монополіст-замовник, орієнтований на власний інтерес у справі, обмежив їх доступ до прямого ринку і кінцевого споживача. В результаті склалася ситуація, коли при великій пропозиції існує рівноважний їй попит, а ціна неадекватно зростає у 12,5 разів. У такій ситуації оперативно на український ринок вийшла китайська гречка, дешевша за ціною проте гірша за якістю.

Складається питання: чому український товаровиробник не просто був незахищений, а взагалі – кинутий напризволяще в боротьбу, де завчасно є переможець?

Похожие статьи:

Новости УкраиныЛуценко звернувся до силовиків: Це не ваша війна!

Новости Сельского хозяйстваЧи є робота "на селі"?

Новости ПолитикиЯкби Тимошенко звільнили, Янукович вже втратив би владу – політолог

Новости УкраиныГенпрокурор України закликає організаторів та учасників негайно припинити заворушення

Новости УкраиныЯнукович стверджує, що влада всі зобов'язання виконала

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk