Зерновой НДС: Кабмин "выруливает" на невозмещение

26 декабря 2013
5516 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2391.jpg

Минфин 23 декабря с.г. разослал сателлитам по правительству свой проект закона о продлении невозмещения «зернового» НДС до 2016 года, с просьбой к Миндоходов, МЭРиТу, Минюсту, Госпредпринимательству срочно, до 14-00 24 декабря, согласовать его. Говорят, согласовали, и сегодня даже одобрили.

Проект

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо продовження дії
деяких норм


Верховна Рада України постановляє:
І. Внести зміни до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 p., №№ 13-17, ст.112) такі зміни:
1. У статті 197 пункт 197.21 виключити.
2. У абзаці першому пункту 15 підрозділу 2 розділу XX слова та цифри «1 січня 2014 року» замінити на «1 січня 2016 року».
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому його опубліковано.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

_____

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо продовження дії деяких норм»

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо продовження дії деяких норм)» підготовлено у зв'язку із необхідністю зменшення ризиків розбалансування Державного бюджету України 2014 року, які виникають у зв'язку з наступним.

Законом України від 19 грудня 2013 року №713-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків» передбачено на постійній основі звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур.

Крім того, вищезазначеним законом передбачено, що таке звільнення не розповсюджуватиметься на сільгосппідприємства — виробників зернових і технічних культур та інші підприємства (трейдери), які безпосередньо придбали зернові і технічні культури у сільгоспвиробників.

Тобто з 1 січня 2014 року фактично весь експорт зерна і технічних культур, що вироблятиметься в Україні, буде оподатковуватися із застосуванням «0» ставки ПДВ з правом на бюджетне відшкодування, що не сприятиме збереженню ресурсу бюджету.

  1. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо продовження дії деяких норм)» передбачається зберегти особливості оподаткування податком на додану вартість діяльності підприємств, пов'язаних з реалізацією зернових і технічних культур та зменшити ризики розбалансування Державного бюджету України.

Зазначене можливо досягти шляхом скасування пункту 197.21 статті 197 Податкового кодексу України та продовження до 1 січня 2016 року дії норми щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових культур та технічних культур, у редакції, яка діє до 1 січня 2014 року.

Похожие статьи:

Новости БизнесаФискальная служба Украины возместила НДС, предприятию ДНР

Новости ЭкономикиКабмин освободил от НДС операции с металлоломом до 2019 года

Новости Сельского хозяйстваЗернотрейдеры могут остаться без НДС при экспорте зерна и в следующем году

Новости Экономики​От повышения цен уже не уйти. Сколько и за что украинцу теперь платить?

Новости ПолитикиМіністри вирушають на канікули

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk