​Жириновського хочуть позбавити недоторканості

20 апреля 2014
4770 просмотров Голосов: 0 Автор:
article4527.jpg

За жорсткі випади на адресу журналісток

Інцидент з лідером ЛДПР Володимиром Жириновським, що образив в Держдумі вагітну журналістку, викликав учора безпрецедентно жорстку реакцію партійців і громадськості.

Рада з прав людини при президентові зажадала притягнути депутата до кримінальної відповідальності і позбавити його депутатській недоторканості. Депутати Держдуми обмежилися засудженням колеги.

Як все було


Відповідаючи на питання кореспондента МИА «Росія сьогодні» про необхідність РФ ввести санкції у відповідь відносно України, що обмежила в'їзд росіян, Володимир Жириновський несподівано став ображати журналістку. Лідер ЛДПР запропонував депутатам фракції, що стоять поряд з ним, «жорстко насилувати» її під крики пана Жириновського «Христос воскрес». Журналістку агентства, що заступилася за колегу, «Інтерфакс» Володимир Жириновський обізвав лесбіянкою. Після того, як лідерові ЛДПР вказали на те, що ображена ним журналістка «Росії сьогодні» вагітна, депутат зажадав заборонити вагітним працювати, назвавши їх «хворими».

Спікер Держдуми Сергій Наришкін через замголови думської комісії з етики Андрія Андрєєва уперше в історії Думи вибачився перед журналістами. А його прес-секретар Євгенія Чугунова заявила, що спікер доручив комісії з етики дати оцінку поведінці лідера ЛДПР. Пан Андрєєв повідомив учора, що засідання комісії відбудеться наступного тижня. Відмітимо, що відповідно до положення про комісію максимальне покарання, яке вона може винести — позбавлення депутата права виступати на пленарному засіданні строком на місяць.

Віце-спікер Держдуми від «Єдиної Росії» Сергій Неверов відмовився коментувати інцидент, пославшись на нараду. Віце-спікер від КПРФ Іван Мельников заявив, що висловлювання Жириновського «кидають тінь на російський парламент в цілому». Лідер фракції «Справедливої Росії» Сергій Міронов попросив Сергія Наришкіна звернутися в комісію з етики. Голова думського комітету з праці і соцполітики Андрій Ісаєв запропонував «просто подати до суду» на лідера ЛДПР.

Жорстку позицію відносно пана Жириновського зайняли громадські діячі. У комісії зі свободи інформації і прав журналістів пропонують притягнути його до кримінальної відповідальності.

— Я думаю, що це — заклики до насильства, це потрапляє під кримінальну статтю,- заявила голова комісії Олена Масюк.

За її словами, комісія робитиме заяву з тим, щоб просити Держдуму зняти із Жириновського депутатську недоторканість.

Комісія Громадської палати з підтримки ЗМІ висловлювання депутата назвала антиконституційними, попросивши думську комісію з етики «обговорити інцидент в екстреному порядку». Спілка журналістів також «переконливо попросила» про це.

— Очевидно, що кримінально карного в його словах немає,- заявив адвокат Дмитро Аграновський. Член комісія Громадської палати, адвокат Анатолій Кучерена вважає, що висловлювання лідера ЛДПР можуть потрапити під статтю 5.61 КоАП «Образа». Для цього, за словами пана Кучерени, журналістка повинна звернутися до суду.

— Вона може послатися на своє положення, що посилить позиції в суді пана Жириновського,- відмічає пан Кучерена. З позицією Кучерени згоден голова думського комітету з регламенту Сергій Попов, що відмітив, що суд звернеться в Генпрокуратуру, а вона «вирішить, чи потрібне зняття недоторканості або ні».

— Питання по зверненню до суду ми вирішуватимемо залежно від того, як вирішить сама кореспондент, вона зараз знаходиться в положенні, яке не дуже розташовує до судових тяжб,- заявив директор головної дирекції інформації МИА «Росія сьогодні» Дмитро Горностаєв. А головний редактор МИА Маргарита Симоньян у своєму блозі написала: «Ми, звичайно, зажадали від Жириновського вибачень. Але взагалі йому потрібний лікар».

Гендиректор «Росії сьогодні» Дмитро Кисельов заявив, що солідарний із заявою пані Симоньян. Головний редактор служби політичної інформації «Інтерфаксу» Олексій Мешков повідомив, що «Інтерфакс» не звертатиметься до суду.

Відмітимо, що за випади пана Жириновського нещодавно покартав президент Володимир Путін. 24 жовтня 2013 року в програмі «Поєдинок» лідер ЛДПР висловив думку, що Північний Кавказ необхідно захистити колючим дротом, а також запропонував ввести штраф за народження третьої дитини в північнокавказьких сім'ях з метою скоротити приріст населення.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ІНЦИДЕНТУ НА «VREMYA.EU»: Жириновський образив і принизив вагітну журналістку_18042014

Похожие статьи:

Новости Спорта​Фінал Кубка України з футболу може пройти у Полтаві

Политические статьи​США допоможуть Києву грошима Віктора Януковича

Новости Культуры​У Данії починається пісенний конкурс «Євробачення-2014»

Новости ПреступностиБез пояснення причин скасована сесія Одеської облради

Происшествия​Костянтин Ернст намагався застрілитися після розмови з Путіним

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk