Україна зупинила нафтопровід "Дружба" із-за неякісної нафти із РФ

26 апреля 2019
2857 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18542.jpg

Вслід за Білоруссю, Україна зупинила транзит російської нафти по нафтопроводу "Дружба".25 квітня АТ "Укртранснафта" вимушено припинила транзит нафти по магістральному нафтопроводу "Мозир-Броди" (МН "Дружба").Про це  повідомила прес-служба компанії.

"Таке рішення компанія, зокрема, прийняла, керуючись угодою про надання послуг з транспортування нафти по території України. Відповідно до умов цього договору, Укртранснафта має право зупинити прийом російської нафти, якщо сировина не відповідає якісним показникам. Всі матеріальні збитки покладаються на сторону, не стриманий виконання своїх обов'язків ", — йдеться в повідомленні, на офіційній сторінці АТ" Укртранснафта "в фейсбуці в четвер.

"Укртранснафта" змушена вдатися до таких дій у зв'язку з відмовою прийому неякісної російської нафти на приймально-здавальному ділянці "Будковце" (Словаччина) і через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальному ділянки нафти "Фенешлітке" (Угорщина).

"Повідомлення (про припинення транзиту російської нафти — ІФ) отримано від оператора нафтотранспортної системи України АТ" Укртранснафта ", — повідомили в ВАТ" Гомельтранснафта Дружба ". Заява компанії цитує держагентство" БелТА ".

Відповідно до ци[ повідомлень "Гомельтранснафта Дружба" повідомила в Брянськ про повну зупинку перекачування на ділянці "Мозир-Броди", додали в компанії.

Концерн "Білнафтохім" 19 квітня заявив про різке погіршення якості що надходить по нафтопроводу з Росії нафти. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в надходить по нафтопроводу "Гомельтранснафта Дружба" нафти Urals перевищує "в десятки разів граничні значення за стандартом".

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ — ВАТ "Мозирський НПЗ" (Гомельська область) і ВАТ "Нафтан" (Вітебська область) повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

23 квітня Білорусія вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів на Україну, в Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

У той же день Білорусія провела в Москві переговори щодо ситуації навколо поставок російської нафти, однак проблема не була вирішена.

Пізно ввечері 24 квітня ОАО "Гомельтранснафта Дружба" зупинило транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки "Дружби" PERN про те, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками.

У четвер Білорусія і РФ домовилися про проведення 26 квітня в Мінську екстрених переговорів керівників нафтотранспортних компаній Білорусії (ВАТ "Гомельтранснафта Дружба"), Росії (ВАТ "Транснефть"), Польщі (PERN SA) і України (АТ "Укртранснафта") у зв'язку з загрозою повної зупинки системи магістральних нафтопроводів "Дружба".

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети