Затриманий російський танкер NIKA SPIRIT виявився танкером NEYMA, який був використаний в Керченській протоці

25 июля 2019
3035 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18779.jpg

25 липня  Служба безпеки України затримала російський танкер NIKA SPIRIT в порту Ізмаїла.На носі корабля був український прапор, а на кормі — прапор РФ.За даними міжнародної інформаційної системи EQUASIS його ідентифіковано, як уже відомий танкер NEYMA, який був використаний для перекриття Керченської протоки. Цей танкер 25 листопада 2018 року по прямим наказам ФСБ блокував українські військові кораблі в районі Керченської протоки і допомагав захоплювати в полон  24 українських  моряків. Слідчі з'ясували, що назва танкера змінили на NIKA SPIRIT, щоб приховати причетність до захоплення українських судів.Рішення про затримання було схвалено президентом Володимиром Зеленським напередодні, 24 липня. Це рішення приймалося непросто, оскільки було очевидно, що арешт призведе до відповідних дій РФ.ствіям і акту агресії РФ.

Українські силовики провели обшуки на танкері, вилучили з судна документи, бортові журнали і записи радіопереговорів під час подій в Керченській протоці. Затримане судно є речовим доказом у справі захоплення українських кораблів, тому готується клопотання до суду про його арешт.

У МЗС Росії вже загрожують Україні наслідками через затримання СБУ танкера NEYMA. Представники країни-окупанта називають подію провокацією української сторони. За їх словами, затримання танкера нібито тільки загострює російсько-українські відносини і не прискорить вирішення питання з українськими моряками.

За повідомленням СБУ, під час проведення слідчих дій, встановлено, що екіпаж танкеру, які знаходилися на борту, не порушували норми Морського права та закони України, тому підстав для їх затримання встановлено не було. 
Дотримуючись українських законів, не порушуючи прав та свобод російських моряків останнім надано безперешкодну можливість повернення додому до своїх родин. Зараз моряки направляються в Молдову, а вже звідти поїдуть в Росію.
Україна є правовою державою, яка сумлінно дотримується норм Морського міжнародного права та рішень Міжнародного трибуналу ООН по морському праву.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети