День бабака. Харківський Тимко передбачив затяжну зиму

2 февраля 2014
5807 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3498.jpg

Степовий бабак Тимко II, який живе на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна в сел. Гайдари (Зміївський район), побачив свою тінь і передбачив затяжну зиму, передає інформагентство Інтерфакс-Україна.

2 лютого відзначається День бабака. Це свято раніше відзначали тільки в США і Канаді, але поступово воно стало популярним і в інших країнах. У цей день потрібно спостерігати за поведінкою бабака, який вилазить з нірки, щоб зрозуміти, чи скоро прийде весна.

"Буде холодно. Лютий - холодний, березень - холодний, а в квітні, будь ласка, потрібно швидко відсіятися і відсадити, бо швидко настане літо", - перевів журналістам пророкування Тимка, його охоронець, начальник біостанції Віктор Токарський.

За словами вченого, те, що бабак зумів побачити свою тінь у сонячний день, каже, що весна настане лише в квітні. Перші ознаки весни з'являться тільки через шість тижнів, але от літо буде спекотним.

Він повідомив також, що за останній рік Тимко Другий обзавівся нареченою і у них вже є потомство. Малюк поки безіменний. Примітно, що сам він чорний, хоча батьки у нього руді.

"Дійсно, бувають альбіноси і меланісти. Це меланісти. Меланин дає чорний колір. Таке в природі буває", - пояснив незвичайну розмальовку малюка Токарський.

Нащадок Тимка II також дебютував в ролі провісника. Але він прогнозувати не погоду, а урожай. Із запропонованих йому овочів, фруктів, ягід і зернових малюк вибрав шишку, що на думку тлумачів означає неврожайний рік.

Як відомо, на біостанції ХНУ День бабака відзначають з 2004 року. Тимко II пророкує погоду вчетверте. До цього прогнозами займався його попередник Тимко I, якого кілька років тому проводили на заслужену пенсію за віком.

Торік Тимко передбачив ранню і прохолодну весну.

Похожие статьи:

Новости УкраиныДобкин сейчас на рабочем месте и не покидал Украину - советник

Новости УкраиныКожара рассказал Госдепу, куда полетел Янукович

ПроисшествияУкраинец, который пытался захватить самолет в Турции, потребовал освободить «майдановцев»

Новости ПолитикиВернувшийся Кернес жалуется на угрозы и просит защиты у милиции

Новости ПолитикиГорел офис партии Свобода в Харькове

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk