Десять країн ЄС заморозили активи Януковича на $1 млрд

21 августа 2014
2573 просмотра Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article5436.jpg

Про це у четвер пише Deutsche Welle з посиланням на джерело, обізнане з ходом розслідування корупційних схем Януковича та «сім'ї», тобто його найближчого оточення.

На умовах анонімності один з експертів, поінформований про перебіг міжнародних слідчих дій щодо відмивання коштів колишніми українськими посадовцями, назвав наведені суми коштів заниженими.

«Є низка активів «під підозрою», але до однозначного встановлення кінцевих власників ніхто не буде називати конкретні суми», – зазначив співрозмовник.

Він назвав загальну суму коштів, які заморожені і можуть бути ідентифіковані як гроші клану Януковича: майже мільярд доларів США. Йдеться про активи у близько десяти країнах.

Офіційно отримати детальну інформацію про обсяги заморожених в рамках санкцій ЄС коштів оточення екс-президента України Віктора Януковича неможливо. У відповідь на запити DW уряди низки країн взагалі її не надали, вказуючи на закони про банківську таємницю. Дані про заарештовані активи клану Януковича надійшли, зокрема, з Австрії (€6 млн), Кіпру (€1,5 млн і $3 млн) та Ліхтенштейну (27 мільйонів швейцарських франків). Латвія підтвердила замороження декількох рахунків, але не обсягу коштів не вказала.

Разом з тим, експерти, опитані DW, солідарні, що повернення вкрадених в Україні активів може бути вкрай складним процесом. Як заявила британський експерт Мері Ян, якщо Україна хоче повернути кошти, вона має довести корупційні злочини, які передували виведенню грошей з країни.

Крім цього, за її словами, згідно з Палермською конвенцією ООН з протидії транснаціональній організованій злочинності, країни, які заморозили активи, самі вирішують, що далі з ними робити, керуючись національним законодавством. Більше того, не виключено, що, наприклад, Кіпр може залишити у себе до половини конфіскованої суми на компенсацію адміністративних витрат.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович насварив уряд Азарова за відсутність "покращення"

Новости ПолитикиБулатецький: Вибори в такій системі проводити немає сенсу

Новости ПолитикиВ оппозиции считают единого кандидата недостаточным для победы

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиЧерез портрет Януковича депутат облради сидітиме вдома з електронним браслетом

Теги: янукович
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk