Янукович прийняв відставку Азарова і всього Кабміну

28 января 2014
3510 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3378.jpg

Президент України Віктор Янукович прийняв відставку Миколи Азарова з посади прем'єр-міністра і всього складу Кабміну, повідомляє прес-служба президента.

"Президент України прийняв відставку прем'єр-міністра України Азарова Миколи Яновича, задовольнивши його заяву про відставку. Оскільки за статтею 115 Конституції України відставка прем'єр-міністра України спричиняє відставку всього складу Кабінету Міністрів України, Президент України прийняв відставку й Уряду держави", - йдеться у повідомленні.

У вівторок, 28 січня, Микола Азаров заявив, що заради мирного врегулювання конфлікту подав президентові прохання про відставку. Він також зазначив, що уряд під час протистояння робив усе для мирного вирішення конфлікту.

При цьому глава держави, керуючись нормою частини п'ятої статті 115 Конституції України, доручив Кабміну продовжувати виконувати повноваження до початку роботи нового складу уряду. Усі чинні члени Кабінету Міністрів продовжують працювати на посадах і здійснювати повноваження до звільнення з посад у встановленому Конституцією порядку.

За чинним законодавством, призначення прем'єр-міністра здійснюється президентом за згодою понад половини від конституційного складу Верховної Ради. Письмове подання про надання згоди на призначення на посаду прем'єра вноситься президентом до Верховної Ради після прийняття рішення про відставку Кабінету Міністрів, припинення повноважень прем'єра.

Верховна Рада розглядає подання Президента України не пізніше ніж у п'ятиденний термін з дня внесення такого подання до парламенту.

Посаду прем'єр-міністра Микола Азаров обіймав з 11 березня 2010 року. У грудні 2012 року, після обрання нового складу Верховної Ради, він був переобраний главою уряду. У грудні 2013 року Верховній Раді не вдалося висловити недовіру уряду, що призвело б до його відставки. Азаров обіймав посаду прем'єра довше за всіх своїх попередників - майже чотири роки.

Похожие статьи:

Новости БизнесаОтставка Азарова уменьшила риск дефолта Украины

Новости УкраиныУ Партії регіонів ще не знають, ким замінити Азарова

ПроисшествияАктивисты «Правого сектора» попробовали штурмовать Верховную Раду

Политические статьиЗавтра Арсений Петрович Яценюк готов заявить об отставке

Новости УкраиныАзаров телефоном повідомив Медведєву про рішення подати у відставку

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk